Religion.in.ua > Аналітика > Коментар відносно конференції "Собор і Томос"

Коментар відносно конференції "Собор і Томос"


26 06 2009
Коментар відносно конференції "Собор і Томос"
На думку предстоятеля ПЦА, Америка – це не та країна, де слід застосовувати рекомендації Всеправославної наради в Шамбезі. Митрополит Іона висловив також сміливу пропозицію щодо утворення в більш чи менш віддаленій перспективі “Американського патріархату”.

Коментар відносно конференції "Собор і Томос" Конференція, яку було організовано Свято-Володимирською семінарією, стала надзвичайно цікавою подією. Перш за все, це була важлива академічна подія, що не дивно, адже Свято-Володимирська семінарія сьогодні – один з кращих навчальних закладів православного світу, визнаний світовою академічною спільнотою. Під час конференції прозвучали цікаві наукові доповіді, що стосувались головним чином минулого Православ’я на американському континенті.
Водночас організаторам конференції вдалося зробити її чимось більшим, аніж просто черговий науковий форум. Зокрема, в останній день прозвучала доповідь предстоятеля православної Церкви в Америці митрополита Іони, яку можна вважати програмною на роки вперед для розвитку цієї Церкви. Митрополит Іона довів, що він є людина з чітким баченням проблем і перспектив Православ’я на американському континенті. Головною проблемою своєї Церкви він вважає позицію Константинопольського патріархату, що категорично відмовляється визнавати православну Церкву в Америці. Митрополит Іона раніше вже зробив декілька різких заяв відносно такої позиції Вселенського патріархату. І цього разу його позиція прозвучала досить критично. Зокрема, він вважає некоректним називати православну громаду Америки “діаспорою”, адже до Православ’я долучилося багато корінних американців, які не пов’язані з жодною національною меншиною США. Саме через це, на думку предстоятеля ПЦА, Америка – це не та країна, де слід застосовувати рекомендації Всеправославної наради в Шамбезі. Митрополит Іона висловив також сміливу пропозицію щодо утворення в більш чи менш віддаленій перспективі “Американського патріархату”.
Під час конференції також було порушено питання про інститут автокефалії. Під час дискусії було зазначено, що цей інститут є актуальним для православного світу і його слід суттєво обновити. Фактично слід наново визначити, що таке автокефалія та якою має бути процедура її надання. В цьому, з одного боку, треба керуватися історчними прецедентами, а з іншого боку, виходити з наявних реалій церковного життя. Як зазначив одиніз доповідачів, православному світу слід наново винайти автокефалію, щоб можна було застосовувати її в сучасній практиці.

Окремі доповіді, виголошені на конференції, можна прочитати тут






Повернутися назад