День духовного служіння - збереження життя на планеті10 жовтня 2010 року різні релігії та духовні течії об’єдналися у спільному духовному служінні заради збереження життя на Планеті. День духовного служіння відбувся в рамках Global work party - глобального святкування всесвітнього Дня дій на захист клімату під егідою міжнародного руху 350.org, до якого приєдналося 188 країн світу. Представники українських церков прокоментували подію.

 

8 жовтня у рамках Дня духовного служіння відбулися проповіді та екологічні лекції в усіх культурних центрах Духовного Управління Мусульман України ”Умма”. День духовного служіння продовжився акцією “Відкрий своє серце Планеті”, яка відбулася на Михайлівській площі Києва. З дзвіниці Михайлівського Собору на знак солідарності з міжнародною спільнотою 350 разів прозвучали дзвони. Учасники акції символічно розкрили велике біле полотняне серце на зустріч матінці-землі. На захід зібралися представники різних релігійних конфесій та духовних течій. А споконвічну любов українського народу до землі презентувала дитяча фольклорна школа «Правиця». Малеча у вишиванках за допомогою традиційних ігор підтримала ідею енергозберігаючих вітряків. Таким чином, учасники продемонстрували міжконфесійну та міжкультурну солідарність з цінностями збереження життя на планеті. Завершився флеш-моб колективним розписом серця зізнаннями у коханні матері-землі.

За словами ініціатора духовної акції Любові Єремічевої, «Мета Дня духовного служіння – показати людям, що екологія навколишнього середовища починається з екології душі, із простих цінностей, які останні роки підмінено матеріалізмом, гонитвою за примарними цілями, які ведуть нас у прірву…»

«Глобальні катастрофи у світі відбуваються тому, що ми, як людство, втратили той первинний зв’язок із живою сутністю матері-землі, яку мали наші предки. Тому сьогодні в першу чергу ми відкриваємо наші серця планеті та повертаємо любов та гармонію у наші з нею стосунки»,- говорить ініціатор флеш-мобу «Відкрий своє серце Планеті» Тіна Пересунько.

«Науково-технічна революція наскільки вирує і набирає обертів, що ми не замислюємось над тим, що самознищуємось. А головна причина – матеріальні блага, які ми поставили на перший план, забувши про духовні блага…»,- відзначив у недільній екологічній проповіді намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого собору єпископ Вишгородський Агапіт (УПЦ КП).

«Це є справа життя і смерті. Маємо дякувати Богу за життя і мусимо навчитися шанувати довкілля. Цього року ми пережили величезну спеку і це до великої міри наша вина» – зазначив Глава УГКЦ Патріарх Любомир Гузар у промо-ролику акції.

«Ті негаразди, які ми сьогодні спостерігаємо в природі, спричинила людина. Молитись треба і молитись треба всім, хто хоче жити, їсти хліб екологічно чистий, пити воду чисту і дихати чистим повітрям. Я закликаю всіх, насамперед православних християн, прийти до храму і помолитись, щоб Господь направив розвиток суспільства на вірний шлях». – говорить очільник УПЦ КП Патріарх Філарет.

Єпископ Станіслав Широкорадюк (Римо-Католицька Церква), генеральний вікарій Київсько-Житомирської дієцезії: «Якщо людина робить безвідповідально, то вона грішить. Якщо безвідповідально псує екологію, смітить, нищить все те чудове, що створив Бог – це є великим гріхом. І людина зобов’язана берегти все те, що вона отримала від Бога».

Шейх Ахмед Тамім – муфтій України, голова Духовного управління мусульман України: «Ми, як мусульмани, підтримуючи ідею розповсюдження добра і захисту цінностей, що передані нам від предків, а також необхідності виховання майбутніх поколінь, підтримуємо ідею спільного служіння…»

 

Ач’юта Прія дас, духовний лідер Товариства свідомості Крішни в Україні: «Якщо ми говоримо про екологію планети і катастрофічні зміни клімату, а також про небезпеку знищення всього живого на Землі, нам слід визнати, що екологія планети починається з екології душі, з екології духовного світу кожного із нас – з екології нашого Серця…» 

 

Щороку від екологічних катастроф на планеті помирає більше 300 тисяч людей, а понад 500 мільйонів мешканців Землі знаходяться під постійним ризиком смерті. Міжнародний Рух 350.org вболіває за зменшення викидів вуглецю (350 часток на мільйон – рівень СО2 в атмосфері, визначений вченими, як безпечна межа для нашої планети, сьогодні цей показник вже становить загрозливих 390 часток на мільйон). Вже прикрим фактом є те, що в найближчі декілька десятиліть з обличчя Землі зникнуть цілі держави (Тувалу та Мальдівські острови) – таким чином безслідно зникатимуть один за одним цілі пласти світової культури – унікальні мови, традиції, народна творчість…

Довідково

10 жовтня про захист клімату, довкілля і життя на Планеті згадали від заходу до сходу від півночі до півдня України у таких духовних місцях:

- Київщина:

 • Духовне служіння - в усіх церквах Київської архиєпархії УГКЦ;
 • Духовне служіння та 350 разів пробили дзвони в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі (УПЦ-КП);
 • Духовні служби відбудуться в усіх церквах Київсько-Житомирської дієцезії (Римо-Католицька Церква);
 • Служіння в Свято-Троїцькому храмі та храмі Петра і Павла (УПЦ МП);
 • Молитва під час недільної літургії в Німецькій Євангельско-Лютеранській общині Св. Катерини;
 • Екологічна лекція, духовне служіння та звернення до віруючих в головній мечеті Києва;
 • Медитація в центральному храмі Товариства свідомості Крішни;
 • Медитація в центрі «Новосвіт»;
 • Молитва в “Christ Church” (англіканська церква);
 • Молитва в “Living Vine” (баптистська церква).
 • тощо

- Івано-Франківськ:

 • Медитація в центрі “Острів світла” (Івано-Франківськ);

- Крим:

 • Спільна медитація на Асамблеї миру - Крим, Університет менеджменту Махаріши

- Донецьк:

 • Показ екологічного відео-ролику в Донецькому інституті культури, бесіда;
 • Медитація в центрі руху Харі Крішни;
 • Медитація в центрі Inner design, а також медитація окремих будистів.

Теги: