Митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат) розіслав 19 квітня циркуляр, в якому заборонив членам Церкви брати будь-яку участь у привітальних заходах з приводу приїзду в Канаду Патріарха Філарета, очільника УПЦ Київського Патріархату, повідомляє кореспондент "Релігії в Україні" з посиланням на лист митрополита УПЦ в Канаді.

Як ідеться у листі, згідно з розпорядженням Вселенського Патріарха Варфоломея I, «"Патріарха Філарета" не можна у цей час вітати ані справляти в його честь бенкети, у парафіях або в їх власностях» УПЦ в Канаді. Також «ніякий душпастир або член Консисторської Ради не може бути в присутності "Патріярха Філарета" тому, що знимки або репортажі можуть інтерпретуватися як представництво або підтримку» з боку УПЦ в Канаді.

Як відомо, Українська Православна Церква - Київський Патріархат на сьогодні не має статусу канонічної Церкви серед інших помісних Православних Церков світу. За даними "Релігії в Україні", глава УПЦ КП мав намір провести офіційну зустріч з митрополитом Юрієм, однак Вселенський Патріархат заборонив митрополиту Юрію це робити.

Втім, як передає свідок місцевих подій, паства УПЦ в Канаді обурена діями своїх ієрархів. У суботу в українському культурному центрі в Оквіл, який опосередковано належить УПЦ в Канаді, таки відбулося урочите прийняття на честь Патріарха Філарета. Щоправда, останній у неділю змушений був молитися не в православній кафедрі св. Володимира, а разом з греко-католиками.

Нагадаємо, що лідер УПЦ КП наразі перебуває в Канаді як член делегації Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Метою візиту делегації ВРЦіРО до Канади і Америки є участь в низці заходів, присвячених вшануванню спадку митрополита Андрея Шептицького. Програма вшанування спадку митрополита Андрея Шептицького організована ініціативою «Українсько-єврейська зустріч» за організаційної підтримки Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

УПЦ в Канаді не братиме участі у заходах з приводу приїзду в Канаду глави Київського Патріархату (ОНОВЛЕНО)

Теги: