Religion.in.ua > Світ > Папа Венедикт XVI підвищів статус екзархату для українців-греко-католиків у Великобританії до гідності єпархії

Папа Венедикт XVI підвищів статус екзархату для українців-греко-католиків у Великобританії до гідності єпархії


21 01 2013
18 січня у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй назву "Єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні". Першим єпархом він призначив владику Гліба (Лончину), дотеперішнього екзарха, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
Папа Венедикт XVI підвищів статус екзархату для українців-греко-католиків у Великобританії до гідності єпархії 18 січня у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй назву "Єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні". Першим єпархом він призначив владику Гліба (Лончину), дотеперішнього екзарха, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Владика Гліб народився 23 лютого 1954 року в українській родині в м. Стюбенвіл, США. Богословську освіту здобув у Римі, захистивши ліценціат з біблійного богослов’я в Папському університеті «Урбаніанум» і докторат з літургіки в Папському Східному Інституті.

У 1975 році він вступив до українського студитського монастиря біля Рима, де 1977 року Патріархом Йосифом (Сліпим) був висвячений на священика. Деякий час душпастирював у США, а 1994 року разом зі співбратами-студитами прибув до України і виконував різні служіння.

Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Англії та Уельсі створено в 1957 році, а в 1968 році його юрисдикцію поширено на всю Великобританію. Зазначимо, що це єдина католицька структура східного обряду в Сполученому Королівстві.

Повернутися назад