Religion.in.ua > Світ, Діаспора > Єпископ УГКЦ благословив будівництво реабілітаційного центру в Кишиневі

Єпископ УГКЦ благословив будівництво реабілітаційного центру в Кишиневі


1 03 2021
Протягом лютневого візиту в Молдову голова Пасторально-міграційного відділу (ПМВ) УГКЦ єпископ Степан Сус зустрівся у Кишиневі з послом України, відвідав тут благодійний фонд «Optima Fide», поблагословив будівництво реабілітаційного центру, відвідав Бельці, де зустрівся з консулом, очолив літургію для української громади у Кишиневі, вручив презентаційні видання УГКЦ українській бібліотеці в Кишиневі, зустрівся з єпископом Кишинівським РКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Владика Степан Сус у Кишиневі відвідав благодійний фонд «Optima Fide» і зустрівся з директором фонду о. Ігорем Плевським та командою. Представники Фонду розповіли про свою діяльність і поділилися планами про подальший розвиток, зокрема щодо будівництва мультифункціонального центру, на базі якого відбуватиметься реабілітація людей із залежністю.

Владка Степан відвідав місце будівництва, поблагословив діяльність команди центру та побажав успіхів у благородній справі служінню ближньому.

Фонд «Optima Fide» - це благодійний фонд, який діє у Кишиневі з вересня 2014 року. Мета організації - забезпечити підтримку соціально вразливих груп населення, незалежно від віку, статі, національності, раси, релігійної приналежності. Організація працює з нарко- та алкозалежними людьми.

У рамках душпастирського візиту до Молдови голова ПМВ владика Степан Сус зустрівся з послом України в Республіці Молдова Марком Шевченком. Посол подякував владиці Степану за сприяння, яке УГКЦ надає українцям, що живуть і працюють у Молдові, та підтримку української громади.

Сторони обговорили актуальні питання, що виникають у зв’язку із сучасним станом української міграції, забезпечення релігійних потреб українців за кордоном, зокрема в Молдові, релігійну ситуацію в державі та спільні ініціативи, які планується реалізувати у Молдові. Також порушувалося питання підтримки громади та пошуки шляхів підтримки контактів з Україною задля уникнення асиміляції, зокрема молодого покоління.

Посольство вже здійснило певні кроки в цьому напрямку і в дипломатичному представництві України в Молдові запевнили, що надалі сприятимуть УГКЦ.

У зустрічі також взяли участь душпастирі українців-греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка і о. Ігор Плевський, секретар ПМВ о. Роман Ільницький та працівники посольства – радник-посланник Ігор Мельничук та перший секретар Наталя Журбенко.

У рамках душпастирського візиту до Молдови владика Степан відвідав Бельці, 23 відсотки населення міста – українці. Єпископ розповів консулу України у м. Бельці Олегу Євдокимову про діяльність ПМВ і подякував йому за дипломатичну працю і співпрацю з місцевими священниками УГКЦ.

«У Молдові українцями греко-католиками опікуються два священники. Католицька Церква тут має 20 тисяч вірних, водночас це друга релігійна конфесія. Наше завдання - допомогти нашим отцям і через них, можливо, і вам, щоби ми формували українську громаду тут, у Молдові», - зазначив владика Степан.

Голова ПМВ також відзначив важливість праці з молоддю та дітьми і запропонував розглянути можливість проведення літніх таборів на території України для дітей українців, які мешкають у Молдові.

Відтак консул подякував єпископу за духовну опіку українцями у Молдові. «Можливо, не відразу відчувається результат вашої роботи, але на перспективу це дуже важливо. Отець Роман Поправка завжди відгукувався, приїжджати до нас у Бельці на різні заходи. Для нас дуже важливо, щоби Боже Слово тут звучало українською мовою. Тут дуже багато українців», - зауважив Олег Євдокимов.

Він також відзначив, що Консульство України у Бельцях активно пропагує українську мову і культуру, проводить різноманітні заходи, відвідує школи і ліцеї, де навчаються етнічні українці. Завдяки такій промоції минулого року до Бельцького педагогічного університету імені Алеку Руссо на відділення української мови та літератури вступили 15 студентів.

У зустрічі також взяли участь душпастирі українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка і о. Ігор Плевський, секретар ПМВ о. Роман Ільницький, а також керівництво Союзу українців Молдови «Заповіт».

У рамках душпастирського візиту владика Степан Сус очолив літургію в катедральному соборі Божого Провидіння в Кишиневі. Із ним співслужили душпастирі для українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка і о. Ігор Плевський та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Мені надзвичайно приємно бути сьогодні у вашій спільноті, тут, серед вас. Цього року ми розпочали пастирські візити з вашої спільноти. У Молдові є багато українців, які люблять свій східний обряд, які готові свідчити Господа у своєму житті. І робити це не тільки в Церкві, а й на роботі, в школі, у різних обставинах нашого життя, де ми з вами опиняємось, - зазначив владика Степан. - Ми з вами прийшли до Бога, до цієї спільноти, яка складається з різних людей, з різними поглядами на життя, різним досвідом, але як одна християнська родина, яка називається Церква».

Голова ПМВ зауважив, що притча про митаря і фарисея, яку Церква згадує цієї неділі, готує нас до Великого посту і ставить перед нами завдання застановитися, якою є наша молитва. «Молитися - означає довіряти, стати перед Богом таким, який ти є, з усіма нашими гріхами, з плюсами і мінусами, нічого не ховаючи», - наголосив єпископ.

Також глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав подарував Бібліотеці української літератури і культури імені Лесі Українки в Кишиневі презентаційні видання УГКЦ. Саме цими днями бібліотека відзначає своє 30-ліття від дня заснування. Голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ владика Степан Сус під час свого перебування з душпастирським візитом у Молдові передав ці книги до фондів бібліотеки.

Директор бібліотеки Людмила Барбе висловила слова вдячності за такі цінні подарунки, підтримку і зазначила: «Усе, що до нас поступає, - доступне для читача. Сподіваюся, що за 10 чи 30 років сторінки цих книг будуть трішки жовтими. І це свідчитиме, що їх читали».

Також владика Степан Сус зустрівся з римо-католицьким єпископом, ординарієм єпархії Кишинева владикою Антоном Кошею. Зустріч відбулася в Курії римо-католицької єпархії.

Владика Степан передав вітання від глави УГКЦ та висловив подяку від глави УГКЦ за душпастирську опіку над вірними УГКЦ у Республіці Молдова.

Це перший візит голови ПМВ до Молдови. Єпископи познайомилися між собою. Владика Степан коротко представив своє служіння як голови ПМВ. Також владики обговорили ситуацію із греко-католицькою громадою в Молдові, теперішні виклики та майбутнє служіння.

Владика Антон подякував за візит і висловив свою готовність допомогти у здійсненні душпастирської опіки для вірних УГКЦ, які перебувають на території його єпархії.

На зустрічі також був секретар владики Антона о. Петру Чобану та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.


Повернутися назад