Religion.in.ua > Світ, Діаспора > Глава УГКЦ в Будапешті обговорив з послом України стан української громади в Угорщині

Глава УГКЦ в Будапешті обговорив з послом України стан української громади в Угорщині


13 09 2021
10 вересня 2021 року в Будапешті глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав зустрівся з послом України в Угорщині Любов’ю Непоп. У зустрічі також взяли участь голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ владика Степан Сус, екзарх Харківський Василь Тучапець, протоігумен Закарпатської провінції отців василіан Франциск Онисько, душпастир для українців в Будапешті о. Дам'ян Габорій , о. Андрій Белеканич із василіанського монастиря в Маріяповч та секретар Глави Церкви о. Олег Олекса, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

У ході зустрічі сторони обговорили актуальний стан української громади в Угорщині та виклики, які постають перед українцями в Угорщини.

Під час зустрічі Святослав наголосив на важливості плекати єдність між українцями в Угорщині. «Церква, посольство та громада мають бути між собою партнерами, які об'єднані спільною метою – допомогти українцям в Угорщині», – сказав предстоятель і попросив працівників посольства всіляко допомогти новоприбулим українцям, яких, за неофіційними даними, у країні є понад 100 тисяч.

Глава Церкви також розповів присутнім про зустріч з віце-прем'єром угорського уряду Жолтом Шем’єном, на якій обговорювалося питання будівництва храму УГКЦ, школи та садка в Будапешті.

Після зустрічі Святослав спільно з послом України в Угорщині Любов'ю Непоп та присутнім духовенством поклав квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку в Будапешті.


Повернутися назад