Religion.in.ua > Світ > "Співдружність ветеранів ополчення Донбасу" виступило співорганізатором Собору, на якому засудили керівництво РПЦ за підтримку вакцинації

"Співдружність ветеранів ополчення Донбасу" виступило співорганізатором Собору, на якому засудили керівництво РПЦ за підтримку вакцинації


26 11 2021

"Співдружність ветеранів ополчення Донбасу" виступило співорганізатором Собору, на якому засудили керівництво РПЦ за підтримку вакцинаціїСобор православних мирян на тему “Третя світова війна. Зупинимо цифрофашизм!" відбувся 21 листопада у московському готелі "Ізмайлово". Судячи з фото, на захід прийшло щонайменше сто осіб без дотримання будь-яких противірусних обмежень , повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Катюша" та Сredo.press.

Координатор Собору Анатолій Артюх у вступному слові жорстко критикував керівництво РПЦ, яке, за його словами, "прогнулося під владу ВООЗ". Говорячи про позицію двох митрополитів, які вважаються найбільш імовірними наступниками нинішнього патріарха РПЦ, Артюх заявив: "Якщо переможе один із них – автор однієї гарної книги – у нас на вході до храмів стоятимуть зі шприцами... А якщо переможе другий, у нас будуть католики і у вівтарі стоятимуть”.

Голова Московського відділення "Співдружності ветеранів ополчення Донбасу" та колишній глава "Народного собору України" Ігор Друзь навів у приклад голову УПЦ (МП) митрополита Онуфрія (Березовського), який, за його словами, "не став підтримувати вакцинобісся".

Координатор Союзу патріотичних сил Санкт-Петербурга, головний редактор РІА «Катюша» Андрій Циганов пов'язав присвоєння людям QR-кодів з глобалізацією: "Яка ідеологія у цієї системи? Вони називають її трансгуманізмом, але насправді це чистий сатанізм, геноцид".

Емоційну реакцію присутніх викликав виступ доктора медичних наук Олександра Редько, який вважає пандемію формою "гібридної війни проти Росії". Інший доктор медичних наук, що виступив на Соборі, Владислав Шафалінов, розповів "про доведені ризики вакцинації від ковіда", головним з яких він вважає чоловіче безпліддя. У риториці "священної війни" також було витримано виступ психотерапевта В'ячеслава Боровських, який також відомий запереченням ВІЛ-вірусу.

За підсумками Собору прийнято резолюцію, в якій міститься низка звинувачень на адресу ієрархії РПЦ. Зокрема, грубе порушення канонів та єресь іконоборства учасники зборів вбачають у забороні відвідування храмів, оголошенні святих ікон та хреста "заразними, здатними завдати шкоди". У документі також йдеться про "блюзнірство" стерилізації посуду  при причасті. "Соборяни" засудили "сегрегацію" громадян Росії на щеплених та нещеплених, яку вони вважають провісником громадянської війни та нового світового порядку.

Собор дав есхатологічну оцінку тому, що відбувається: "Ми розуміємо, що вступили в передостанні часи, написані в Одкровенні Іоанна Богослова Апокаліпсисі, в якому накреслення печатки стало реальною загрозою для всіх віруючих людей". Автори резолюції проанонсували створення Міжнародного антифашистського комітету (руху), "що складається з експертів з різних напрямків: медицина, юриспруденція, релігія, історія тощо".Повернутися назад