Religion.in.ua > Новини > В.Ющенко: "Україна є гарним прикладом співіснування багатьох конфесій"

В.Ющенко: "Україна є гарним прикладом співіснування багатьох конфесій"


2 06 2009
В.Ющенко: "Україна є гарним прикладом співіснування багатьох конфесій" На переконання В.Ющенка, Україна наразі може служити прикладом рівного ставлення до всіх церков і конфесій. «Мені приємно відзначити, що Україна, якщо говорити про міжконфесійні відносини, є гарним прикладом того, як в рамках однієї держави уживається багато конфесій. Сьогодні ми демонструємо гарний приклад у Європі толерантного ставлення до віри кожної людини», - сказав він. «У цьому сенсі наша розмова з Його Святістю Бенедиктом ХVІ якраз і фокусувалася на темі християнської єдності, християнського порозуміння, зокрема толерантних міжконфесійних відносин», - зазначив Президент.
Президент України Віктор Ющенко розцінює свій офіційний візит до Ватикану як надзвичайно важливий у контексті зміцнення відносин наших держав. «Це був перший офіційний візит в історії наших двосторонніх зв'язків, тому він є важливим, історичним», - сказав він в інтерв'ю українським журналістам.
В.Ющенко: "Україна є гарним прикладом співіснування багатьох конфесій" Президент підкреслив, що сьогодні під час аудієнції у Папи Римського Бенедикта XVI значної уваги було приділено темі міжконфесійного та міжрелігійного діалогу. На переконання В.Ющенка, Україна наразі може служити прикладом рівного ставлення до всіх церков і конфесій. «Мені приємно відзначити, що Україна, якщо говорити про міжконфесійні відносини, є гарним прикладом того, як в рамках однієї держави уживається багато конфесій. Сьогодні ми демонструємо гарний приклад у Європі толерантного ставлення до віри кожної людини», - сказав він. «У цьому сенсі наша розмова з Його Святістю Бенедиктом ХVІ якраз і фокусувалася на темі християнської єдності, християнського порозуміння, зокрема толерантних міжконфесійних відносин», - зазначив Президент.
Співрозмовники також обговорили європейські устремління України та «важливу місію, яку відіграє в цьому процесі Ватикан, його політика». Глава держави відзначив, що необхідність зміцнення і активізації зв'язків України з Ватиканом пояснюється також тим, що близько 6 млн. наших співвітчизників належать до Греко-католицької та Римо-католицької Церков. «Ми в цілому йдемо в церковному діалозі, діалозі між державою та церквою гарним динамічним кроком», - сказав він.
За словами Президента, він також подякував Понтифіку за різні соціальні проекти, які католицька церква здійснює в Україні.
В.Ющенко окремо повідомив, що під час сьогоднішньої зустрічі з Державним секретарем Ватикану Тарчізіо Бертоне йшлося про продовження вивчення документів із секретного архіву Ватикану. Президент вважає, що сьогодні слід продовжувати цю роботу зокрема студентами Львівського католицького університету та Києво-Могилянської академії. «Ми відкриємо ще не одну сторінку нашої історії», - сказав він, зокрема зазначивши - у грандіозному архівному зібранні Ватикану знайдені унікальні документи, що стосуються дипломатичної діяльності УНР, а також лист Гетьмана Правобережного козацтва Андрія Могили до Папи Римського Інокентія ХІІ, датований 1684 роком.
Президент запросив Понтифіка відвідати Україну з офіційним візитом. В.Ющенко нагадав, що візит в Україну його попередника - Папи Римського Іоанна Павла ІІ був для України знаковим. «У цілому надзвичайно важливо, що Україна на найвищому рівні підтримує як міждержавний діалог з Ватиканом, так і діалог у сфері духовної політики. Такого роду візити завжди знакові і працюють на майбуття», - сказав В.Ющенко.

Повернутися назад