Religion.in.ua > Новини > В.Ющенко хоче відновити Свято-Миколаївський собор

В.Ющенко хоче відновити Свято-Миколаївський собор


3 06 2009

В.Ющенко хоче відновити Свято-Миколаївський собор
Президент України Віктор Ющенко видав Указ про відновлення Свято-Миколаївського (військового) собору.

"Кабінету Міністрів України разом із Київською міською державною адміністрацією опрацювати у двомісячний строк питання щодо відтворення у місті Києві комплексу споруд Свято-Миколаївського військового собору та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції".

Президент України Віктор Ющенко видав Указ про відновлення Свято-Миколаївського (військового) собору.

"З метою відродження і збереження пам'яток історії та культури, відтворення втраченої історико-архітектурної пам'ятки – комплексу Свято-Миколаївського військового собору, що має унікальну архітектурну та історико-культурну цінність, постановляю:
Кабінету Міністрів України разом із Київською міською державною адміністрацією опрацювати у двомісячний строк питання щодо відтворення у місті Києві комплексу споруд Свято-Миколаївського військового собору та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції".

Довідково:

В.Ющенко хоче відновити Свято-Миколаївський собор
У 1690-1696 роках за кошт гетьмана Івана Мазепи на сучасній площі Слави (м. Київ) було збудовано нову велику церкву – храм Святого Миколи. Його зводив талановитий архітектор Осип Дмитрович Старцев. У 1821 році храм був переданий у розпорядження Військовому відомству. З того часу собор став храмом-символом військової слави, і за ним закріпилася назва «Свято-Миколаївський військовий собор». Тут правили молебні в пам’ять загиблих воїнів та у дні військових перемог.
За свідченнями сучасників, храм Святого Миколи був кам’яний, одноповерховий, збудований в архітектурних формах українського (мазепинського) бароко. Живопису і мозаїк у середині не було. Але храм мав надзвичайної краси іконостас – різьблений з дерева, позолочений і складався він аж з семи ярусів. Іконостас Миколаївського собору називали одним з найкращих у Києві. Серед прочан Миколаївський собор був шанований за те, що в ньому зберігалися мощі св. Іоанна Златоуста.
У 1934 році Свято-Миколаївський військовий собор було зруйновано більшовиками. Згодом на його місці спорудили палац дітей та юнацтва «Піонер».


Повернутися назад