Religion.in.ua > Новини > Полігамних мормонів перехрещують посмертно

Полігамних мормонів перехрещують посмертно


15 06 2009
Полігамних мормонів перехрещують посмертно Видатні засновники мормонства, більшість з котрих були відлучені «Церквою святих останніх днів» (ЦСОД) за практикування полігамії під час свого життя, були перехрещені посмертно в храмах ЦСОД, заявляють дослідники архівів і діяльності Солт-Лейк Сіті. Гелен Радкі (Helen Radkey) у своїй доповіді повідомила, що отримала церковні записи щодо двадцяти фундаторів — від убивці Ервіла Ле Барона (Ervil LeBaron) до Джозефа Муссера (Joseph Musser) та  Рулона Джефса (Rulon Jeffs), котрі свідчать, що вони були перехрещені, а багатоженства були «скасовані»
Полігамних мормонів перехрещують посмертно Видатні засновники мормонства, більшість з котрих були відлучені «Церквою святих останніх днів» (ЦСОД) за практикування полігамії під час свого життя, були перехрещені посмертно в храмах ЦСОД, заявляють дослідники архіві і діяльності Солт-Лейк Сіті . Гелен Радкі (Helen Radkey) у своїй новій доповіді повідомила, що отримала церковні записи щодо двадцяти фундаторів — від убивці Ервіла Ле Барона (Ervil LeBaron) до Джозефа Муссера (Joseph Musser) та  Рулона Джефса (Rulon Jeffs) – котрі свідчать, що вони були перехрещені, а їхні багатоженства були «скасовані» віднині і навічно уповноваженими членами громади ЦСОД. Радкі, котра сама нетривалий час належала до числа мормонів (кілька років тому), ще раніше відшуковувала в ЦСОД свідчення про хрещення низки визначних осіб, починаючи від Адольфа Гітлера і до Теда Банді та матері президента Обами, а також юдеїв, що постраждали під час Голокосту. Щодо останніх, то подібні дії викликали невдоволення юдейських лідерів, котрі виголосили протест  іще  14 років тому. Згідно з віруваннями мормонів, наставники ЦСОД, котрі померли й перебувають в духовному світі, можуть прийняти чи відкинути хрещення та інші обряди, виконані членами церкви в храмах. Проте під тиском окремих релігійних груп наприкінці весни ЦСОД почала практикувати спогад імен осіб їх нащадками, і таким чином визнавати легітимність обряду. Радкі повідомляє, що записи, котрі вона має у своєму розпорядженні, не містять імена нащадків, котрі згадували померлих засновників. Але виконання обрядів над особами, котрих викинули (в тексті стоїть “booted”, що має ще більш різке значення) з церкви задля очищення від ранньої мормонської практики багатошлюбності, показує «полігамію, як явище, що триватиме в майбутньому» у ЦСОД, сказала вона. Церква СОД офіційно припинила практику багатошлюбності у 1890 р., і сьогодні відлучає тих, хто не підкоряється церкві з даного питання. «Церква СОД  прагне приховати свою полігамну історію, а її очільники протягують відлучених засновників мормонства через посмертні задні двері», – написала Радкі у своєму звіті.
Довідка:
Полігамія і походження засновників мормонства
Джозеф Сміт мол. (Joseph Smith jr.), засновник церкви мормонів, описував багатожонство як частину «найбільш святого та важливого откровення, відкритого людині на землі» і повчав, що чоловіку потрібні принаймні три дружини, щоб досягти «повноти піднесення» в майбутньому житті. Він застерігав, що Бог відкрито звелів, що «кожен, хто  відкрив  цей закон у собі, повинен  коритися цьому… і якщо вони дотримуються не цього завіту, то вони прокляті; бо ніхто не може відкидати цей завіт та бути спроможним розділити мою славу». Як би там не було, а бог мормонізму – релігії, що теологічно належить до християнського культу – кардинально змінив свою думку. Відкидання мормонською церквою полігамії пумовило утворення низки мормонських течій. Проте ЦСОД зрікається їх, котрі історично походять саме від засновникам мормонства.

Переклад з: https://www.religionnewsblog.com/23491/lds-church-rebaptizes-polygamists

Повернутися назад