Religion.in.ua > Новини > Патріарх Філарет відвідає Козацькі Могили

Патріарх Філарет відвідає Козацькі Могили


15 06 2009
Патріарх Філарет відвідає Козацькі Могили У дев’яту п’ятницю після Великодня відзначається 358-ма річниця битви під Берестечком (1651-2009). У Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких Могилах відбудеться урочисте щорічне вшанування пам’яті українських козаків. Початок літургії у п’ятницю, суботу та неділю о 9-й год. Після літургії — Вселенська панахида. Богослужіння у п’ятницю та суботу очолить митрополит Рівненський та Острозький Євсевій, а в неділю — патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет.
Патріарх Філарет відвідає Козацькі Могили У дев’яту п’ятницю після Великодня відзначається 358-ма річниця битви під Берестечком (1651-2009). У Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких Могилах відбудеться урочисте щорічне вшанування пам’яті українських козаків. Початок літургії у п’ятницю, суботу та неділю о 9-й год. Після літургії — Вселенська панахида.
Богослужіння у п’ятницю та суботу очолить митрополит Рівненський та Острозький Євсевій, а в неділю — патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет.
На мальовничому березі річки Пляшівки біля с.Острів відбудеться таборування – традиційний козацько-молодіжний збір, який організовують Українська народна молодь, Українське козацтво "Волинська Січ” і Студентське братство.
Довідково:
Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви" (с.Пляшева, Рівненської обл.) існує з 1966 року (як музей-заповідник "Козацькі могили"), статус державного заповідника отримав у 1991 році. А 10 вересня 2008 р. Указом Президента України В.Ющенка заповідникові надано статус Національного. Майже 30 років його директором був заслужений працівник культури України Павло Лотоцький.
Комплекс заповідника в основному був створений до 1914 року: на острів Журавлиха перенесли з с.Острова церкву св. Михайла, пам'ятку дерев'яного зодчества  ХVІІ ст., спорудили храм-усипальницю св. Георгія Побідоносцця, в нижньому щаблі якої вміщено саркофаг із кістками козаків, частково звели муровану стіну, вивершили приміщення для монастирського скита (тепер музей). У 80-90-і роки під керівництвом доктора історичних наук Ігоря Свєшнікова виконано великий обсяг археологічних досліджень козацької переправи, що дозволило поповнити фонди музею унікальними знахідками. У 1991 році урочисто відкрито пам'ятник козакам та селянам-повстанцям (скульптор Анатолій Кущ).
Діє Свято-Георгіївський чоловічий монастир Української православної церкви Київського патріархату.

Повернутися назад