Religion.in.ua > Новини > 16 червня в Чорнобилі повернуть втрачені ікони

16 червня в Чорнобилі повернуть втрачені ікони


15 06 2009
16 червня в Чорнобилі повернуть втрачені ікони
16-го червня у Чорнобилі, в Свято-Іллінській церкві, відбудеться богослужіння, яке очолять: владика Мітрофан – архієпископ, керуючий справами Української православної церкви, владика Олександр – єпископ Переяслав-Хмельницького, владика Нікодима – єпископ Новоград-Волинський, владика Сімеон. Під час цього заходу в храмі відбудеться передача керівництвом Київського історичного музею архівів, що стосуються території Чорнобиля, а також ікон, які тривалий час вважалися втраченими.

16 червня в Чорнобилі повернуть втрачені ікони
16-го червня у Чорнобилі, в Свято-Іллінській церкві, відбудеться богослужіння під проводом владики Мітрофана – архієпископа, керуючого справами Української православної церкви, владики Олександра – вікарія Київської митрополії, єпископа Переяслав-Хмельницького, владики Нікодима – єпископа Новоград-Волинського, владики Сімеона та інших. Під час цього заходу в храмі відбудеться передача керівництвом Київського історичного музею архівів, що стосуються території Чорнобиля, а також ікон, які довгий час вважалися назавжди втраченими.

До речі:

Місце, де стоїть храм в ім’я пророка Іллі, намолене віками. Високий пагорб на березі Прип’яті одразу після хрещення Русі прикрасився храмами. Нинішній звели наприкінці ХІХ ст. Замість старого дерев’яного. Після вибуху на Чорнобильській станції храм сімнадцять років не діяв. Відроджували святиню і мешканці міста, і працівники зони. Сьогодні в самому Чорнобилі, за офіційними даними, постійно проживає біля сотні чоловік і понад три тисячі співробітників станції працюють у зоні вахтовим методом. Саме з цих людей і сформувалася відроджена православна громада. Настоятель храму – також виходець із Чорнобильського краю. Уже минуло кілька років, як на древній Чорнобильській горі знову підноситься молитва до Бога.


Повернутися назад