Голови українських Церков в Україні та поза її межами оприлюднили пасхальні посланняПредстоятелі українських Церков в Україні та поза її межами звернулися з пасхальними посланнями до своїх вірників, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на оприлюднені звернення.

Вітаючи зі святом Великодня, Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Київський і всієї України Володимир нагадує: "Ще вчора ми розпиналися і погребалися разом із Христом, і серця наші були сповненні співчуття до Розіп’ятого. А сьогодні ми сповнені радості та тріумфу, бо повстав із мертвих наш Спаситель і Переможець пекла!" Як зазначає глава УПЦ (МП), святкуючи Світле Христове Воскресіння, "ми маємо пам’ятати, що те торжество духу, яке ми отримали, проходячи Великий піст, не повинно закінчитися з приходом Пасхи, але навпаки — ще посилитися і зрости".

Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет у посланні до своїх вірних запитує: "Чому ми радіємо?! Адже воскрес Христос, а не ми. В тому то й справа, що воскресіння Христове безпосередньо стосується кожного з нас. Як через тілесного родоначальника людства Адама, який ввів у людську природу смерть, підкорилися закону смерті всі люди, з’єднані з ним через тілесне народження, – так у духовному родоначальнику Ісусові Христі воскреснуть всі, духовно відроджені Ним, з’єднані з Ним вірою". Патріарх Філарет привітав також з Пасхою Христовою Президента Віктора Януковича, Український уряд, Верховну Раду, Збройні сили України, всіх християн України і весь український народ, а також всіх українців у Європі та Азії, в Канаді, в Америці та Австралії.


Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Мефодій
, окрім вітання з Пасхою, відмітив у своєму посланні до членів Церкви проблеми сучасного православ'я в Україні: "Понад двадцять роів в Україні існує церковне розділення, яке пов'язане з питанням автокефалії або повної канонічної незалежності давньої Київської Митрополії. Утім, останнім часом в Україні, зокрема в Українській Православній Церкві, фактично виникло нове розділення. Останні події в УПЦ містять виклик для вірних Української Автокефальної Православної Церкви та християнської спільноти України в цілому. Вони свідчать, що найближчим часом ідея та перспективи міжюрисдикційного діалогу в Україні може бути поставлено під сумнів, а стосунки між  християнськими Церквами України знову будуть розвиватися у суто конфронтаційному ключі". Лідер УАПЦ закликав "протистояти спокусам індивідуалізму, розуміти та цінувати інших, жертовно відмовлятися від власних інтересів заради загальнонаціонального блага".

Великоднє послання Верховного архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Святослава містить нагадування: "Хто не здатний до прощення, той не зрозумів того великого послання, яке приносить нам Спаситель із гробу – послання єдності та миру. Увесь видимий і невидимий світ сьогодні навчає нас, що неможливо пережити всю повноту великодньої радості, живучи в полоні власної відокремленості: особистої, національної чи навіть політичної". Глава УГКЦ також відзначив, що "цьогорічний Великдень ми переживаємо, вдивляючись у невмирущу постать слуги Божого Патріарха Йосифа (Сліпого). Він, як незламний етнарх – батько нашого народу, не пішов на компроміс із злом і тому об’єднав у своїй постаті різні середовища українського світу: в’язнів сталінських концтаборів, вірних переслідуваної «мовчазної» Церкви та всіх українців «у розсіянні сущих», які, за дивним Божим промислом, принесли нашу Церкву в різні континенти Земної кулі".

Глава римо-католиків України митрополит Мечислав Мокшицький у Великодньому посланні бажає, "щоби вже тут на землі через Таїнства, а колись у небі віч-на-віч ми могли перебувати у невимовному щасті із живим Ісусом, який в любові до кожного з нас піддався тортурам і смерті на хресті, а через три дні воскрес із мертвих, даючи таким чином нам прощення гріхів, та, відчиняючи брами небесного Царства".

У Великодньому посланні Постійної конференцій українськх православних єпископів поза межами України (Константинопольський Патріархат) говориться: "З цією новою радістю ми вітаємо всіх Вас розсіяних по цілому світі й в Україні. Нехай Воскреслий Христос завжди буде з вами. Нехай же ж Він буде постійним джерелом нашого єднання і нехай Він провадить нами в нашому спільному майбутті тут на землі й на шляху до вічного життя на небесах". Послання підписала група митрополитів і архієпископів УПЦ у США, Канаді, Південній Америці і діаспорі.

Від імені Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів до віруючих звернулися очільники цієї Церкви - Нестерук В. В., Антонюк В. С., Каспров М. Є., Бандура І. О. "Нехай у Ваших щоденних справах відтепер і назавжди буде розуміння реальної та дієвої присутності люблячого і небайдужого Друга, воскреслого і вічно живого Бога! Нехай жодні обставини не завадять Вам радіти, бо: Христос воскрес" Воїстину воскрес!" - зазначається у привітанні.

Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко звертається до християн зі словами: "Христос воскрес!... Вже майже 2000 років ця божественна істина проголошується мільярдам людей і це велике щастя, що вона проповідується і в нашому краї, освітлюючи душі Христовою любов’ю. Бажаю всім Вам і керівництву церкви міцно триматися Божих доріг, перемагаючи цей світ вірою у Воскреслого (1Ів. 5:5), щоб усі люди побачили у нас Ісуса Христа і навернулись до Бога Живого. Нехай Дух Святий проявить у Вашій церкві Свою силу і владу, і це буде найбільшим доказом того, що Ви любите і довіряєте Своєму Спасителю та чекаєте Його приходу!"

Теги: