Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав (Шевчук) в інтерв’ю для видання «Українська правда» заявив, що сьогодні говорити про український світ – ефективно і доречно, тому коли хтось хоче втягнути українців у «рускій мір» – відмовляє їм у самобутності, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

У той же час, коли ми говоритимемо про український світ, то говоритимемо про цілісність власної культури, мови та світогляду, вважає архієпископ.

«У сучасному світі цього можна досягти, якщо бути відкритими. Адже відкритість – один зі способів зберегти те, що ми маємо. Я багато разів бачив, як поважають нашу культуру ті, хто не є вихідцем з України. Наприклад, в Аргентині при кожній парафії ми маємо танцювальні колективи. І там танцюють далеко не тільки парафіяни наших громад», – каже глава УГКЦ.

Він упевнений, що українців часто комусь вигідно представляти як агресивних, закритих, представників українського гетто, які абсолютно не здатні з кимось вести діалог без того, щоб на нього не нападати. Але це абсолютно не відповідає психології українця.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що «рускій мір», який намагаються побудувати в Україні, не є церковним проектом. «Це державний проект. А Церкву використовують в ролі ідеолога, пропагандиста, аби найперше відновити чи реставрувати Радянський Союз, що є утопією», − сказав він.

Теги: