Синод УГКЦ особливу увагу присвятив питанням душпастирства молоді, опіки над емігрантами та катехизаціїСинод єпископів УГКЦ 2012 року, який цими днями відбувається в Канаді (Портаж-ла-Прері біля Вінніпега), у перший день своєї роботи заслухав звіти синодальних комітетів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Католицький оглядач.

Завдання синодальних комітетів полягає у представленні членам Синоду стану справ, викликів і завдань, які стоять перед Церквою у різних ділянках її життя. Цього року єпископи особливу увагу присвятили питанням душпастирства молоді, опіки над емігрантами та катехизації.

Звіти представили голови відповідних комітетів. Синодальні отці висловили свою підтримку створенню Єдиного молодіжного простору в УГКЦ, що дасть можливість об’єднати молодь в Україні та на поселеннях, запевнити молодим греко-католикам майданчик для спілкування та обміну досвідом духовного життя та свідчення своєї віри в сучасному світі.

Аналізуючи явище міграції в сучасному світі, становище українських мігрантів та діяльність Церкви задля забезпечення належної опіки над ними, члени Синоду єпископів УГКЦ висловили свою стурбованість тривалим і масовим відтоком співгромадян з України. Водночас було прийнято низку рішень щодо їхньої підтримки за кордоном та недопущення втрати ними національної та релігійної ідентичності.

У питаннях катехизації єпископи вирішили включити вивчення Катехизму УГКЦ у навчально-формаційні програми духовенства і мирян, розробляти нові катехитичні програми на основі Катехизму УГКЦ та в дусі християнської традиції Володимирового Хрещення, покращити катехизацію в країнах, де немає структур УГКЦ.

Теги: