З нагоди екологічного Дня Творця 13 вересня у культурно-мистецькому центрі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся екологічний круглий стіл «Любов до рідної Землі», метою якого було об’єднати зусилля Церков для збереження чистоти на нашій землі, підвищити загальну культуру людей та виховати бережне ставлення до природи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

З благословення керуючого справами Української Православної Церкви архієпископа Бориспільського Антонія (Паканича) в роботі форуму взяв участь перший проректор Київської духовної академії і семінарії протоієрей Сергій Ющик.

На початку голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн о. Ігор Шабан оприлюднив результати пілотного соціологічного опитування, яке УГКЦ спільно з громадською організацією “Європейський інститут соціальних комунікацій» провела в трьох обласних центрах України: Києві, Донецьку та Одесі. Метою опитування було виявити ставлення людей до екологічних проблем міста та шукати шляхів їх подолання. Крім того, дослідники намагалися з'ясувати, яке місце у свідомості жителя сучасного українського міста посідає розуміння того, хто має нести відповідальність за збереження навколишнього середовища в їхньому населеному пункті та яка роль у цьому релігійних організацій. Більш розгорнутий аналіз опитування буде наведений ближчим часом.

Після цього до учасників круглого столу звернулися представники Церков в Україні. Так, архієпископ Любомир (Гузар) наголосив на важливій ролі Церкви в усвідомленні кожною людиною її відповідальності за сотворений Богом-Творцем світ. Адже лише плекаючи та розвиваючи нашу внутрішню екологію душі, можемо більш відповідально ставитися до природи, яка нас оточує. Відповідно, для збереження створеного Богом світу передусім є необхідним духовне відродження людини.

Протоієрей Сергій Ющик, кандидат богослов’я, перший проректор Київської духовної академії і семінарії УПЦ (МП), звернув увагу на вчення отців Церкви І тисячоліття, які не вагались обговорювати екологічні проблеми, вказуючи передовсім на природу як дар від Бога. «Людина має обов’язок бережного ставлення до створеного Богом світу та дбати про його належний розвиток», — зазначив о. Сергій.

Пані Олена Оганесян, представниця Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, висвітлила історичні особливості розвитку екологічного мислення у Вірменській історії та його зв’язок з древньою Київською Руссю. Було представлено багатогранну роботу з молоддю у напрямку екології.

Пастор Ральф Хаска (Німецька Лютеранська Церква в Україні) розповів усім учасникам круглого столу про конкретні екологічні кроки, які його Церква проводить у Німеччині.

Прослухавши головні думки представників Церков, присутня на круглому столі молодь розпочала жваву дискусію. Особливо до організації дискусії долучилися представники Київського товариства українських студентів-католиків «Обнова» та Центру академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ. Лунало багато запитань із залу. Людей цікавили конкретні відповіді на те, що Церкви в Україні роблять для поширення екологічного мислення серед населення країни та які важливі кроки можна було б робити спільно всім християнським конфесіям у цьому напрямку.

На завершення круглого столу активісти недержавних організацій, науковці, журналісти та працівники соціальних закладів змогли продовжити дискутувати у більш неформальній обстановці.

Теги: