Синод єпископів УГКЦ, який проходить у Портаж-ла-Прері, що біля Вінніпега (Канада), на своєму засіданні в п’ятницю обрав новий склад Постійного Синоду, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Мандат синодальних отців для служіння в Постійному Синоді на наступні п’ять років отримали такі владики: Володимир (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, Кен (Новаківський), єпарх Нью-Вестмінстерський, Ярослав (Приріз), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Борис (Ґудзяк), новоіменований апостольський екзарх для українців-католиків Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії.

Блаженніший Святослав подякував попередньому складу Постійного Синоду – владиці Ігореві (Возьняку), архиєпископу і митрополиту Львівському, владиці Василеві (Семенюку), архиєпископу і митрополиту Тернопільському, владиці Павлові (Хомницькому), єпарху Стемфордському, та владиці Давидові (Мотюку), єпарху Едмонтонському, – за їхнє жертовне і успішне служіння та привітав новообраних членів Постійного Синоду.

Постійний Синод - це група єпископів, яка працює від імені Патріаршого Синоду і є дорадчим органом для глави Церкви. Кодекс канонів Східних Церков зазначає, що Постійний Синод складається з Патріарха і чотирьох єпископів, призначених на п'ятиріччя. Троє з цих єпископів обираються Синодом єпископів патріаршої Церкви, серед яких принаймні двоє повинні бути з-поміж єпархіальних єпископів, а одного іменує Патріарх.

Теги: