Губернатор Івано-Франківщини ініціює пам’ятний знак на місці зруйнованої караїмської святині – кенаси17 вересня 2012 року у м. Галичі проведено Міжнародну наукову конференцію на тему «Караїми та їх роль у контексті світової спільноти». Її організаторами виступили Міністерство культури України та Національний заповідник «Давній Галич», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У роботі наукової конференції взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голови Галицької райдержадміністрації і Галицької районної ради, заступник міського голови м. Галич, представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України, науковці України, Чеської Республіки та Республіки Польща.

На пленарному засіданні присутні мали змогу ознайомитися з доповідями науковців, зокрема к.і.н., доцента кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігора Коваля «Роман Пащин – дослідник історії галицьких караїмів. Спогади про один епізод з життя і творчості визначного краєзнавця»; уповноваженої з діяльності караїмів у Польщі, викладача кафедри студій азійських університету Адама Міцкевича в Познані Абкович Маріоли «Караїмська сучасна діяльність у Польщі»; завідувача Музею караїмської історії і культури Національного заповідника «Давній Галич» Ярослава Поташника «Особливості етнічної культури караїмів» тощо.

Особливу увагу викликали повідомлення про життя сучасних караїмських громад у Республіці Польща та АР Крим – їхню внутрішню самоорганізацію, співдію з органами державної влади, виховну роботу з караїмською молоддю, міждержавні зв’язки з громадами в інших країнах.

Учасники конференції взяли участь у відкритті оновленої експозиції Музею караїмської історії і культури.

Після огляду експозиції Музею караїмської історії та культури науковці затвердили резолюцію наукової конференції, яка закликає владу всіх рівнів при вирішенні питань національних меншин враховувати історико-релігійні та етнокультурні особливості громад. Активну участь в підготовці резолюції взяв голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, який вніс до неї ряд пропозицій – зокрема, відносно залучення Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника до дослідницької роботи щодо історії караїмів та відносно спорудження пам’ятного знаку на місці зруйнованої караїмської святині – кенаси.

Теги: