Християни, юдеї, мусульмани взіли участь у шануванні пам’яті жертв тоталітаризму в Биківні21 вересня Президенти України та Польщі Віктор Янукович та Броніслав Коморовський відкрили Міжнародний меморіал жертв тоталітаризму на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УТ.

Президенти поклали квіти до української, польської частин та загального Меморіалу. Пролунав символічний дзвін пам’яті.

Президенти виголосили промови. Коморовський подякував українській стороні, а також польським дослідникам за зроблену роботу в облаштуванні на території заповідника польського воєнного цвинтаря, де захоронено останки близько 2 тисяч поляків, вбитих НКВД.

Одразу після офіційної частини Янукович залишив Меморіал, а Президент Польщі залишився на мобелень. Тут зібралися ієрархи українських Церков, лідери юдеїв та мусульман України, інших конфесій.


На відкриття меморіалу приїхали українські чиновники, зокрема, радник президента Ганна Герман, голова КМДА Олександр Попов. Польська делегація приїхала у складі близько 500 осіб. Також на церемонії були присутні посли ЄС та США.

20 вересня, з благословення митрополита Володимира, керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній також відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де відправив заупокійну літію за жертвами репресій та освятив Пам’ятний знак на місці поховання жертв масових політичних репресій.

Теги: