Найдавнішу Богородичну ікону України експонують у Львові (ФОТО)20 вересня 2012 р. у львівському Палаці мистецтв, в рамках всеукраїнського семінару-практикуму художників-реставраторів, Львівський філіал Національного науково-дослідного реставраційного центру України, спільно з Рівненським обласним краєзнавчим музеєм (РОКМ) організували виставку «Ікона «Богородиця» ХІІІ століття з княжого міста Дорогобуж, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У 1984 році ця пам’ятка була привезена до РОКМ з старовинного, закладеного в княжу добу (недіючого, закритого радянською владою) Свято-Успенського храму села Дорогобуж Гощанського району Рівненської області. Її, потребуючу термінової реставрації, виявили тоді ще зовсім молоді музейні працівники Віктор Луц (тепер зав. художнім відділом РОКМ) та Богдан Прищепа (зараз доцент Рівненського інституту слов’янознавства). Дорогобузька чудотворна ікона була доставлена до Львова, де її реставрацію здійснила Надія Скрентович. Вперше ця пам’ятка сакрального мистецтва експонувалась у місті Лева 1992 року, це було відразу після її реставрації. І ось через 20 років вона знову тут.

Найдавнішу Богородичну ікону України експонують у Львові (ФОТО)«Це одна з найдавніших українських ікон, шедевр українського іконопису ХІІІ століття» - стверджує довголітній директор Львівського філіалу Національного науково-дослідного реставраційного центру України Мирослав Откович. Ікона експонуватиметься на протязі тижня, а потім знову лягає на операційний стіл і львівські реставратори проведуть додаткові консерваційні роботи, а далі вона знову повернеться до Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Богородиця Одигітрія з Доргобужа та Львів є ровесниками - вони постали у період розквіту Галицько-Волинського князівства. У наш час саме цей образ підтверджує цивілізаційний розвиток тодішніх українських земель. Сучасні волиняни та галичани бережуть святиню та дбають про неї - пам'ять наших предків, вірячи, що молитвами Богородиці будемо мудрими та щасливими, достойними нащадками наших прабатьків.

Теги: