28 вересня за участю представників влади і духовенства у столиці відбулися пам'ятні заходи присвячені 71-й річниці від початку здійснення фашистськими окупантами масових страт мирного населення та військовополонених у Бабиному Яру, який тоді був околицею Києва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт

УПЦ та сайт УПЦ КП.

У церемонії покладання квітів взяли участь Президент України Віктор Янукович, голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк, Секретар РНБОУ Андрій Клюєв, урядовці, представники громадськості.

У пам'ятних заходах взяли участь також Патріарх УПЦ КП Філарет у супроводі архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, а з благословення Предстоятеля УПЦ (МП) -- архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та єпископ Васильківський Пантелеімон.

Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Як наголошується, під час німецької окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених. Масового винищення зазнавали євреї та цигани – за етнічною ознакою, а також партійні та радянські активісти, підпільники, члени Організації Українських Націоналістів, заручники, порушники комендантської години та інші. Лише за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року – було розстріляно майже 34 тисячі осіб. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися аж до звільнення Києва від окупації. За різними даними загальна кількість знищених у Бабиному Яру – від 70 до 200 тисяч осіб.

Теги: