Викрадена Андрієм Боголюбським ікона Володимирської (Вишгородської) Богородиці повернеться в Україну як точна копія1 жовтня Предстоятель УПЦ митрополит Володимир прийняв губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, з яким обговорив питання виготовлення та доставки в Україну точного списку Володимирської (Вишгородської) ікони, яка зара знаходиться у Москві, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Зокрема, сторони обговорили організаційні питання стосовно виготовлення та доставки в Україну точного списку Володимирської (Вишгородської) ікони Пресвятої Богородиці для храму святих Бориса та Гліба м. Вишгорода, де святиня знаходилася до 1169 року, але під час розграбування і спалення Києва володимиро-суздальським князем Андрієм Боголюбським була викрадена ним, вивезена на Північ Русі і зараз знаходиться у музеї "Третьяковська галерея" в Москві.

Список древньої ікони буде виготовлений на прохання митрополита Володимира та за благословенням Патріарха Кирила. 12 жовтня ц. р. відбудеться освячення списку у Свято-Миколаївському храмі на Толмачах, що при Третяковській галереї у Москві. До свята Покрови Пресвятої Богородиці образ буде доставлений до Києво-Печерської лаври, після чого відбудеться двотижневий хресний хід храмами Київської області.

На зустрічі Предстоятеля УПЦ з губернатором Київської області також були присутні секретар глави УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик).

Теги: