29 вересня у київському римо-католицькому храмі Св. Олександра відбулась перша зустріч лікарів-католиків, парафіян київських парафій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІСУ.

Зустріч розпочалась літургією, яку звершив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії архиєпископ Петро Мальчук у співслужінні єпископа Станіслава Широкорадюка та священиків храму.

У проповіді владика Петро наголосив на тому, що для сучасної медицини, яка перебуває у вкрай складному становищі, особливо важливим стає «людський фактор», тобто сама особа лікаря. І в цьому контексті «Лікар – це не професія. Лікар – це покликання!»

Після богослужіння в храмі відбулась конференція, провідною темою якої стало питання більш активного залучення лікарів та інших медичних працівників-католиків в служіння Церкви, зокрема в царині благодійництва, в тому числі під егідою благочинної Місії «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні.

Окремим питанням було обговорення перспективи створення в Україні принаймні однієї клініки, котра б діяла під егідою Церкви. При цьому часто лунали слова про те, що хоча зараз це й здається примарою, але те, що неможливо, чи, принаймні, вкрай складно для людини, те можливо для Бога. Владика Петро заохотив усіх до праці над реалізацією цього проекту.

Слід додати, що у Львові під егідою УГКЦ вже багато років успішно діє шпиталь імені Андрея Шептицького. Діяльність благодійної установи «Шпиталь імені Митрополита Андрія Шептицького», що у 1995 році, після 50-ти літньої перерви, знову стала власністю Української Греко-Католицької Церкви, відіграє значну роль в реалізації різних медико-соціальних програм.

Теги: