Прес-секретар Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко прокоментував залучення настоятеля Свято-Ольгинської церкви Києва протоієрея Всеволода Рибчинського до участі у агітації за кандидата-самовисуванця Юрія Полуектова, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Православіє в Україні.

"Я щиро поважаю отця Всеволода Рибчинського. По-перше, це один із найстарших і найповажніших священиків Києва. Він старший навіть за моїх батьків і, отримавши вищу освіту, став священиком у 1976 році, коли мені було 8 років, -- наголосив прес-секретар Предстоятеля УПЦ. -- По-друге, Ольгинська парафія, настоятелем якої він є, — це не тільки прекрасний архітектурний комплекс, а й справжній осередок благодійності і просвіти. І це підтвердять жителі Харківського масиву столиці".

Тому протоієрею Георгію "дуже прикро, що ім’я цього поважного пастиря використовують у політичній агітації". Прес-секретар висловив гадку, що ідея видати агітаційну листівку на підтримку кандидата в народні депутати та роздавати її парафіянам належить не о. Всеволоду, напевно, "знайшлися «радники», які переконали старця підтримати «добру людину»".

Тому в о. Георгія "питання до «православного» кандидата. Як віруюча людина може спокуситися до використання імені Церкви і її служителів задля отримання депутатського мандату? І чи не є це порушенням третьої та п’ятої заповідей: Не промовляй імені Господа Бога твого марно та Шануй батька твого (в даному випадку духовного) і матір твою, щоб тобі було добре і щоб довголітній був ти на землі? І чи не повинен кандидат у народні депутати, який у разі обрання буде займатися законотворчою діяльністю, знати, що відповідно до Закону України про свободу совісті та релігійні організації (ст. 5) – «Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів»?!"

Щодо церковно-канонічної оцінки події, то, як повідомив о. Георгій Коваленко, це компетенція керуючого Київською єпархією УПЦ – митрополита Київського і всієї України Володимира, який проінформований про цей випадок.

"Хоча ця подія також примушує замислитися: а чи працює механізм доведення рішень Священного Синоду і його звернень до кожної парафії і до кожного священнослужителя нашої Церкви? І чи має реакція Церкви на такі випадки бути подібною до реакції світських ЗМІ та нецерковної заполітизованої публіки? Особисто в мене поваги до о. Всеволода не зменшилося ані на краплину, а от голосувати за подібних кандидатів я б не став", -- додав протоієрей Георгій Коваленко.

Теги: