Київський Патріархат відродив 300-річну церкву, яку відвідував митрополит Василь ЛипківськийУрочисте відкриття і освячення новозбудованого храму Спаса-Преображення відбулося 30 вересня у Городищі (Черкаська обл.). Ця подія стала гучним святом для жителів міста, адже багато родин надавали посильну допомогу на будівництво храму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський Прес-центр.

Родовід церкви Спаса-Преображення ведеться з 1722 року. Тобто нині парафії виповнюється 290 років. Є свідчення, що 1920-х роках храм відвідав митрополит Василь Липківський -- борець за автокефалію українського православ'я, творець та перший митрополит Київський і всієї України створеної у 1921 році Української Автокефальної Православної Церкви. Богослужіння тут проводилося українською мовою у 1926-1930 роках, коли священиком був Федір Шулежко. Церква проіснувала до 1937 року і була зруйнована комуністами. Під час Другої світової війни люди відновили парафію у будинку репресованого священика. Після війни влада знову відібрала приміщення, тому у 1950 році люди придбали недобудований будиночок, в якому облаштували церкву.

Від 1961 по 1989 рік це була єдина у місті діюча православна громада. Нині до приходу належить понад 500 віруючих.

Релігійна громада належить до Української Православної Церкви Київського патріархату, богослужіння ведеться українською мовою, священик церкви -- Миколай Мохнацький. Церковними грамотами від Патріарха Філарета нагородили парафіян, які зробили значний внесок у будівництво храму.

Теги: