В УПЦ КП об’єднали Тернопільську єпархію і зробили кадрові перестановки20 жовтня Священний Синод УПЦ Київського Патріархату під головуванням Патріарха Філарета прийняв кілька адміністративних і кадрових рішень, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Зокрема, згідно поданого прохання митрополита Львівського і Сокальського Димитрія було звільнено з посади голови Синодального управління у справах духовної освіти (Учбового комітету). На цю посаду призначений архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії.

Згідно поданого прохання архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір був звільнений з посади голови Синодального управління у справах молоді. На цю посаду призначений ігумен Макарій (Папіш), насельник Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

Синод благословив подовжити термін навчання у магістратурах Православних богословських академій з одного до двох років та відкрив у складі КПБА докторантуру. Крім того, синодальним рішенням створений у м. Києві Інститут церковної історії, як окремий науково-дослідний заклад УПЦ Київського Патріархату. Головою Інституту призначений митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Враховуючи бажання духовенства і наявність єдиного постійного керуючого архієрея Священний Синод вирішив вважати Тернопільсько-Кременецьку та Тернопільсько-Бучацьку єпархії єдиною єпархіальною структурою. Проте, враховуючи виникнення складних документальних процедур було вирішено вважати недоцільним юридичне об’єднання Тернопільсько-Кременецької і Тернопільсько-Бучацької єпархій в єдину юридичну особу. В межах кожної з єпархій архієпископ Нестор носитиме відповідний титул, а при спільних богослужіннях та поза межами єпархій – титул «Тернопільський, Кременецький і Бучацький». Згідно прохання Чортківський деканат було включено до Тернопільсько-Бучацької єпархії.

З приводу низки законопроектів, які стосуються реалізації права на свободу совісті та світогляду, а також суспільної моралі, Священний Синод висловив свої судження й ухвалив текст відповідного звернення до Президента України, Кабінету міністрів України та Верховної Ради України.

Синод схвалив звернення до блаженнійшого Святослава (Шевчука), Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, щодо погляду УГКЦ на звершуване в УПЦ Київського Патріархату таїнство хрещення з проханням офіційно викласти аргументацію цього погляду.

Було прийняте Звернення Синоду до співгромадян з нагоди виборів до Верховної Ради України.

Також Синод нагадав про необхідність подавати богослужбову, богословську та духовно-повчальну літературу, що видається у єпархіях УПЦ Київського Патріархату, на попередній розгляд до Редакційного комітету Видавничого відділу Київської Патріархії та заборонив видавати і розповсюджувати літературу, яка порушує вимоги синодальних постанов.

Теги: