В УПЦ КП презентували досі недрукований твір митрополита Іларіона (Огієнка)5 листопада в актовій залі Київської православної богсловської академії УПЦ Київського Патріархата відбулося засідання круглого столу «Служити народові – то служити Богові», присвяченого до 130-річчя від дня народження та 40-річчя від дня упокоєння митрополита Іларіона (Огієнка), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.


Засідання було проведено з благословення ректора КПБА архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія та за ініціативи кафедри церковної історії і доктора філологічних наук, журналіста, академіка Академії наук вищої школи України, професора Миколи Тимошика.

Професор Микола Тимошик представив гостя -  протоієрея Української Православної Церкви в Канаді, учня і продовжувача справи митрополита Іларіона на канадській землі отця Богдана Демчука (м. Саскатун, Канада), який поділився власними думками про митрополита Іларіона (Огієнка).

В рамках заходу відбулася презентація 15 тому українсько-канадського видавничого проекту «Запізніле вороття» - досі недрукованого твору митрополита Іларіона (Огієнка) «Містечко Брусилів та його околиці». Саме з цього міста походить митрополит Іларіон -- український вчений, громадський діяч, мовознавець, історик церкви, педагог, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка (від 1922).

Як відомо, у 1940 р. Предстоятелем Польської Православної Церкви митрополитом Діонісієм (Валединським), архієпископом Празьким Саватієм та єпископом Люблінським Тимофієм (Шретером) був висвячений єпископом. Належав до Української Автокефальної Православної Церкви, відновленої під час Другої світової війни на території України. Згодом обраний Предстоятелем Української Православної Церкви у Канаді, яка зараз знаходиться у юрисдикції Константинопольського Патріархату.

Теги: