Керівництво "Мистецького Арсеналу" просить Предстоятеля УПЦ благословити перепоховання у Флорівському монастирі 350 виявлених похованьКерівництво Національного культурно-мистецького і музейного комплексу "Мистецький Арсенал" звернулося до Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира за благословенням на здійснення перепоховання на території Флорівського жіночого монастиря, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Як ідеться у листі генерального директора музейного комплексу Наталі Заболотної, у 2012 році виповнюється 300 років з часу переселення чорниць Печерського Вознесенського жіночого монастиря, який знаходився на території сучасного "Мистецького Арсеналу", до Флорівської обителі.


Протягом 2005-2008 років на території «Мистецького Арсеналу» Архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАН України виконувалися стаціонарні археологічні дослідження. В результаті було зафіксовано велику кількість об'єктів релігійного та побутово-господарського призначення, зібрано унікальну за складом та чисельністю колекцію археологічних матеріалів того часу та виявлено 350 поховань Вознесенського монастирського некрополю 17-18 ст.

Щодо музеєфікації здобутої археологічної колекції вже прийнято рішення. В структурі «Мистецького арсеналу» створено музей, спрямований на вивчення, зберігання та експонування унікального зібрання предметів матеріальної культури українського монастиря 17-18 ст.

Але досі залишається відкритим питання, пов'язане з певними моральними зобов'язаннями. Йдеться про перепоховання всіх людських решток, зібраних в процесі розкопок Вознесенського некрополю.

"Через те, що окрім чітко атрибутованого поховання губернатора Києва, генерал-майора Семена Івановича Сукіна, жодне з поховань не має точної соціальної ідентифікації, на нашу думку, -- говориться у листі музейників до главаи УПЦ, -- доцільно було б перепоховати рештки покійних та збудувати пам'ятний хрест на території Флорівського жіночого монастиря як правонаступника Вознесенського жіночого монастиря. Зважаючи на те, що історія Печерського Вознесенського жіночого монастиря є однією з найяскравіших та найважливіших сторінок життєпису українського народу, звертаємося до Вас, Ваше Блаженство, з проханням благословення на здійснення перепоховання на території Флорівського жіночого монастиря. Зважаючи на виняткову важливість здійснення перепоховання, що знаходилося на території Печерського Вознесенського монастиря, просимо розглянути можливість Вашої особистої участі у Церемонії, а також будемо вдячні за визначення зручної для Вас дати на початку грудня цього року".

Генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна також зазначає, що жіночий Вознесенський монастир протягом історії "встиг заявити про себе монастирським гаптарським мистецтвом своїх насельниць, їх освіченістю, улаштуванням при обителі школи для православних дівчат і, нарешті тим, що вознесенською ігуменею тривалий час була Марія Магдалина Мазепина (1688-1707) - мати гетьмана Івана Мазепи".

Теги: