Відновили першу в історії українського друкарства паперову фабрику, яку заснував архімандрит Києво-Печерської лавриНа Житомирщині 30 листопада відбудеться урочисте святкування 400-річчя заснування Папірні архімандритом Києво-Печерської лаври Єлисеєм Плетенецьким, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Агенцію культурних індустрій.

Урочисте відкриття та освячення відновленої Папірні проходитиме з о 12:00 в історико-культурному комплексі «Замку Радомисль» (м. Радомишль), фундатором якого є заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, громадський  діяч Ольга Богомолець.

Це перша в історії українського друкарства відновлена паперова фабрика, що працювала ще в епоху Відродження. У  спеціально обладнаному приміщенні розташовано мануфактуру  виробництва паперу, що дає змогу виготовляти папір за автентичною технологією XVII ст. Як і в 1612 році на папері присутній водяний знак Папірні, а в технології виробництва використовується та сама сировина – льон, кропива, бавовна. Збережено досить непростий процес виробництва паперу за технологією того часу.

У заході візьмуть участь представники дипломатичних установ, представники духовенства, центральної та місцевої влади,  ректори вищих навчальних закладів, керівники ЗМІ.

Теги: