УПЦ готує до друку Служебник в двох томах на церковнослов'янській та українській мовах30 листопада в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина під головуванням професора, архімандрита Віктора (Бедь) відбулося засідання богословсько-видавничої комісії академії по обговоренню проекту підготовленого до друку Служебника, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.

Робота з підготовки до друку повнотекстового Служебника з пояснювальними тестами на церковнослов'янській та українській мовах, була розпочата в академії з благословення Предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира два роки тому.

До проекту Служебника, що планується до видання в двох томах (на церковнослов'янській та українській мовах), включено всі основні тексти служб з урахуванням сучасної літургійної богослужбової практики в Українській Православній Церкві.

30 листопада на порядок денний богословсько-видавничої комісії було винесено наступні питання: 1. Обговорення концепції структури І та ІІ томів Служебника. 2. Обговорення термінологічних назв богослужінь. 3. Рецензування змісту, передмови та чину повсякденного вечірнього молитовного богослужіння.

Участь у засіданні взяли архімандрит Віктор (Бедь) - ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук, Уповноважений УПЦ з питань вищої освіти і науки, доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор, академік; читець Сергій Урста - перший проректор, доктор богослов'я, доцент, член-кореспондент Міжнародної академії богословських наук; архімандрит Діодор (Муратов) - завідувач видавничим відділом, магістр богослов'я, старший викладач; протоієрей Іван Моланич - настоятель Свято-Преображенського храму м. Ужгорода, доктор богослов'я, доцент; протоієрей Петро Грига - доктор богослов'я, доцент; протоієрей Сергій Микуланинець - доктор богослов'я, старший викладач; протоієрей Євгеній Шелевій - магістр богослов'я, старший викладач; протоієрей Ігор Ковальчук - керуючий прес-службою, магістр богослов'я, старший викладач; ієромонах Ігор (Богдан) - помічник ректора з духовно-патріотичного виховання, магістр богослов'я, старший викладач; читець Ілля Кучман - референт ректора, бакалавр богослов'я, бакалавр філософії, викладач.

Робота богословсько-видавничої комісії УУБА з рецензування проекту Служебника буде продовжена у наступні дні.

Теги: