Вчора на офіційному сайті Київського Патріархату оприлюднена Заява Кіровоградської єпархії УПЦ КП про переведення релігійної громади УПЦ КП "в іншу юрисдикцію без відома самої громади, її настоятеля та правлячого архієрея". Управління Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату звинувачує в "безприкладній події" обласну держадміністрацію, повідомляє "Релігія в Україні".

У заяві говориться, що "всі маніпуляції відбулись навколо багатостраждальної парафії Рівноапостольного князя Володимира УПЦ Київського Патріархату в смт. Новоархангельськ. Саме вона, цього не знаючи, за бажанням місцевих чиновників опинилася в Московському Патріархаті".

Як зазначається, почалась історія у червні 2012 року: "через тиск на настоятеля громади протоієрея Іллю Совича перевести парафію у Московський Патріархат, а саму громаду поставити перед фактом. Після рішучої відмови отця настоятеля «ініціативна група», не проводячи парафіяльні (загальні) збори та без підпису настоятеля, подала нібито від імені релігійної громади документи в ОДА про перехід у МП. Як не дивно, такі липові папери було прийнято до розгляду".

У відповідь на тиск місцевої влади та з метою оновлення установчої документації 2 серпня 2012 року настоятелем було скликано парафіяльні збори, на яких прийнято статут у новій редакції та обговорено ситуацію, що склалася. Цього ж дня всі необхідні документи для реєстрації статуту в новій редакції було подано в КОДА. Також парафіяни звернулася до громадськості з відкритим листом, у якому заявили про брутальні порушення їхніх прав органами виконавчої влади та їх керівниками. Бачачи безпідставне затягування реєстраційних дій щодо поданих громадою документів, до голови КОДА з листом звернувся керуючий Кіровоградською єпархією єпископ Марк (Левків), інформуючи про конфліктну ситуацію та застерігаючи від незаконних дій. Під час особистої зустрічі з губернатором владиці Марку було повідомлено про створення робочої групи і прозвучали запевнення у всебічному та справедливому вирішенні питання.

Реагуючи на дії чиновників ОДА і звертаючи увагу громадськості на порушення прав віруючих Київського Патріархату на Кіровоградщині, єпископ Марк звернувся з відкритим листом до Президента України, Прем’єр-Міністра, міністра культури, генерального прокурора, голови Служби безпеки, з вимогою відновити законність і правопорядок, мир у житті православних.

Однак місцеві чиновники в листопаді повідомили громаду та єпархіальне управління УПЦ КП про наявність підстав для відмови у реєстрації статуту в новій редакції. "Чим вони підтвердили побоювання вірних Київського Патріархату щодо упередженого ставлення та можливої змови керівництва області з представниками УПЦ МП з метою рейдерського захоплення храму", -- вважають в УПЦ КП.

5 грудня єпископу Марку було повідомлено про розпорядження голови Кіровоградської ОДА Ларіна С. М. від 30 листопада 2012 року за №729-р про зміну юрисдикційної приналежності громади Київського Патріархату, шляхом переведення її в Московський Патріархат. В УПЦ КП кажуть, що це розпорядження "багато днів трималося в таємниці, а чиновники весь цей час ревно запевняли про «неупередженість» та «справедливі рішення»".

Наразі представники УПЦ КП прогнозують  у найближчу неділю "силове захоплення храму в Новохархангельську фіктивною громадою Московського Патріархату". Кіровоградська єпархія УПЦ КП вимагає втрутитися у ситуацію вище керівництво держави і правоохоронні органи, "дати відповідну правову оцінку діям губернатора Ларіна та його команди".

Крім того, громада вже звернулася з позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо оскарження дій та розпоряджень працівників КОДА.

Теги: