10 грудня в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбулася святкова зустріч, присвячена відзначенню Дня освячення храму Святого великомученика Георгія у Києві, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рamjatky.org.ua і сайт УПЦ.

Храм на честь великомученика Георгія знаходився поруч із собором Святої Софії. На його будівництво великий Київський князь Ярослав витратив значні кошти. Храм було освячено 9 грудня (26 листопада за старим стилем) митрополитом Київським Іларіоном та встановлено щорічне святкування на честь цієї події.

Програма заходу передбачала знайомство з найцікавішими віхами життєдіяльності великого Київського князя Ярослава Мудрого, презентацію книги «Ярослав Мудрий» академіка НАН України, голови Наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська» П.П. Толочка, концерт хору Національної опери України ім. Тараса Шевченка (давньоруська пісня ХІ ст.) та струнного квартету Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, а також неформальне спілкування.

П. Толочко презентував книгу “Ярослав Мудрий” (Київ, 2011 р.), вона була підготовлена, як антитеза "скандальній спробі українських вчених-аматорів, белетристів поставити під сумнів славне ім’я одного з найвидатніших державних діячів Київської Русі – Ярослава Мудрого".

Як стверджує П.Толочко, автентичні джерела часів Київської Русі засвідчують, що Софію Київську, як і весь величний архітектурний ансамбль “міста Ярослава”, було зведено за правління Ярослава Мудрого, а не раніше, як стверджують інші вчені -- колишні керівники заповідника «Софія Київська», які були звільнені за участю П.Толочка через науковий конфлікт з останнім.

Захід відбувся за підтримки Національного заповідника «Софія Київська», Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» та Видавничого Дому «АДЕФ-Україна». У ньому взяв участь керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній.

Теги: