У Рівному видали поетичну збірку митрополита Іларіона (Огієнка)У Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному вийшла книга митрополита Іларіона (Огієнка) «Твою тільки луку ці руки косили». У ній представлено частку досить об’ємного поетичного доробку знаменитого українського вченого, відомого державного та церковного діяча, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на prostir.museum.

Творчі набутки цієї людини досить вагомі. Тут і «Дохристиянські вірування українського народу», і «Словник Шевченкової мови», і двотомна «Історія церковно-слов’янської мови», і чотиритомний «Етимологічно-семантичний словник  української мови». Митрополит Іларіон звершив другий в історії українського народу та історії його Церкви переклад Біблії, присвятивши цій праці 40 років. Крым того, були великого значення роботи «Українська культура» та «Українське писання» (граматика), тиражі яких були на той час (1918 рік) нечувано високими – понад мільйон примірників кожна; також були фундаментальні «Історія українського друкарства», «Історія української літературної мови», «Українська Церква за час Руїни», «Поділ Єдиної Христової Церкви і перші спроби поєднання її», «Книга нашого буття на чужині»...

Однак книгою «Твою тільки луку ці руки косили» представлено автора-поета. Художня палітра Івана Огієнка досить багатобарвна. Його твори насичені ємкими й оригінальними образами. За життя автор створив сотні ліричних віршів, друкував їх у різних періодичних виданнях.

Поезія Іларіона-Огієнка є насамперед вираженням стану душі, виливом глибоких почувань автора, переживань і мрій. Високість мрій і дум віддзеркалюється повною мірою і в стилі авторського письма. Це особливо помітно в автобіографічній поемі «На Голготі», каже Інна Нагорна, завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному.

Прагнучи відродити в українській літературі призабутий жанр містерій, митрополит Іларіон багато уваги приділив праці саме в цьому жанрі. Тож у першому томі своїх творів, який побачив світ у 1957 році у Вінніпезі, автор вмістив свої філософські містерії. Том завершено післямовою про релігійну поезію. На думку літературознавців, ця післямова є своєрідним ключем до розуміння усього поетичного доробку Івана Огієнка.Тому її і вміщено у даному виданні.

Книга митрополита Іларіона «Твою тільки луку ці руки косили» з’явилася у видавництві «Азалія» Рівненської організації Національної Спілки письменників України завдяки матеріальній допомозі  мешканця Києва Веніаміна Олексійовича Довбні.

Теги: