У Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка відзначили Всесвітній день арабської мови, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

У рамках заходу понад 30 осіб, переважно студенти Інституту філології КНУ, дізналися про арабську мову, її історію та особливості. Гості також долучилися до східної культури, скуштувавши арабських солодощів. Знайомив з особливостями однієї з шести мов міжнародного спілкування директор діючої при Київському ісламському культурному центрі школи арабської мови «Ан-Нур» Тарік Сархан.

День арабської мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожної з шести офіційних мов організації з метою зміцнення міжкультурного діалогу та розвитку багатомовного світу.

Для Дня арабської мови в міжнародному календарі була обрана дата 18 грудня. У цей день в 1973 році Генеральна асамблея ООН включила арабську мову в число офіційних і робочих мов Організації об'єднаних націй.

18 грудня в секретаріаті ООН проводяться різні заходи, що дозволяють всім охочим познайомитися з арабською мовою і арабською культурою. В Україні подібні заходи проходять в різних вузах, зокрема в Києві в університеті "Україна", а також в Інституті іноземних мов.

Арабська є рідною мовою для більш ніж 240 мільйонів чоловік; ще близько 60 мільйонів жителів нашої планети використовують її в якості другого мови. В релігійному контексті класична арабська є мовою Корану і використовується послідовниками ісламу по всьому світу - а це понад 1,5 мільярда людей.

З плином століть і зміною світу арабська мова постійно змінювалася. Але незмінним протягом століть залишається класична арабська мова - мова Корану, яку вже не можна назвати мовою спілкування - в розмовній мові вона фактично не використовується.

Кількість людей, що бажають вивчити арабську мову, у всьому світі постійно зростає. В першу чергу інтерес зростає серед мусульман - не арабів, а чисельність нових мусульман зростає швидкими темпами. Арабську мову викладають в університетах України, у школах іноземних мов, а також в громадських організаціях, як наприклад організаціях іноземних студентів, що входять в мережу «Арраїд».

Теги: