В Чернігові УПЦ КП закликає прибрати намет громади УПЦ (МП), а у Самборі міська рада закликає УПЦ КП до "мирного вирішення" місцевого конфліктуАрхієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, владика УПЦ КП, пропонує громадськості прискорити видалення намету релігійної громади, яка ідентифікує себе з УПЦ (МП), з-під Катерининського собору Чернігова. Майже одночасно з цим в іншій частині України -- Самборі Львівської області -- міська рада звернулася до Патріарха Філарета відкликати своє рішення щодо підпорядкування парафії Різдва Богородиці до місцевої єпархії УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП і Кyiv-pravosl.info.

30 січня архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), владика УПЦ Київського Патріархату, звернувся до чернігівської громади, до влади і до свого колеги з УПЦ (МП) архієпископа Чернігівського Амвросія (Полікопи) із закликом у рік відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України "спільними зусиллями нарешті покласти край ганьбі та приниженню гідності Чернігова – існуванню в його історичному центрі, під стінами собору святої Катерини, неоковирного намету", прихожани котрого відносять себе до УПЦ (МП).


Як пише архієпископ Євстратій, "ось уже сім років, як намет під храмом Катерини спотворює серце нашого княжого і козацького міста. У 2006 р. він виник, як протест підтримуваних з-за кордону маргінальних політиків, таких як Н. Вітренко та В. Кауров, проти рішення передати храм громаді Київського Патріархату. Але всі судові інстанції довели повну законність рішення про передачу".

В Чернігові УПЦ КП закликає прибрати намет громади УПЦ (МП), а у Самборі міська рада закликає УПЦ КП до "мирного вирішення" місцевого конфліктуЗа свідченням архієпископа, судом встановлено незаконність перебування намету біля Катерининського собору – на території Національного заповідника «Чернігів стародавній». Проте намет стоїть й досі і "своїм пічним опаленням протягом року, а особливо взимку, «коптячи» святиню".

Архієпископу Євстратію здається, що владиці Амвросію з УПЦ (МП) це теж не потрібно, "бо він офіційно відмовився від намету, заявивши, що то є громадська акція". Відповідно ієрарх УПЦ КП доходить висновку, що намет під храмом Катерини – "інформаційна акція, яка спланована, забезпечується та підтримується з Москви" і "єдиний, хто в Чернігові зацікавлений у подальшому існуванні цього намету – священик Олександр Лєдовий, який там сидить, тому що це є місце його кормління, він за рахунок нього живе".

Архієрей пропонує "ненасильницькими, але дієвими методами" призвести до усунення цього намету, для чого писати звернення до влади, які "допоможуть зрушити вирішення цього питання з мертвої точки".

Архієпископ Євстратій звернувся до громадськості, представників влади, керівництва єпархії УПЦ (МП) з пропозицією "розпочинати діалог та шукати спосіб розв’язання проблеми".

В Чернігові УПЦ КП закликає прибрати намет громади УПЦ (МП), а у Самборі міська рада закликає УПЦ КП до "мирного вирішення" місцевого конфліктуНапередодні, 29 січня, відбулася чергова сесія Самбірської міської ради (Львівська область). На вечірньому засіданні була розглянута ситуація, що склалася у парафії Різдва Пресвятої Богородиці, а також звернення Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета.

Депутати Самбірської міської ради, включно з міським головою Тарасом Копиляком, закликали Патріарха Філарета відкликати своє звернення щодо підпорядкування місцевій єпархії УПЦ КП вказаної парафії, бо в ньому "має місце заклик до насильницьких та незаконних способів врегулювання ситуації". Так депутати розцінили слова Патріарха Філарета про необхідність "боротьби за збереження громади Успенського Собору м. Самбора у складі Київського Патріархату". Натомість депутати пропонують главі УПЦ КП "посприяти мирному вирішенню назріваючого конфлікту у громаді УПЦ КП м. Самбора".

Звернення до Патріарха Філарета підписали 21 з 29 присутніх на сесії депутатів Самбірської міської ради.

Теги: