УПЦ КП відстоює в судах церкву на Кіровоградщині та будівництво апартаментів у Києві4 лютого Кіровоградський окружний суд за головування судді Момонт завершив розгляд за позовом церковної громади смт. Новоархангельськ проти Кіровоградської обласної державної адміністрації. Громада вимагала скасувати незаконне, на її думку, розпорядження Кіровоградської ОДА, згідно з яким церкву було переведено до іншої релігійної конфесії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП та НХМ.

Засідання розпочалося о 14.00 і фінішувало близько опівночі.

В ході засідання заслухали нових свідків, які в черговий раз наголошували на тому, що про жодні збори церковної громади у липні 2012 року на елеваторі вони не чули і не бачили про це оголошень(зборів, на яких приймалося рішення про перехід до іншої конфесії). Окрім того, двоє з чотирьох свідків (серед них - колишній охоронець елеватора) запевняли суд, що у липні елеватор не працював. А актова зала підприємства може вмістити максимум 30-40 людей. Згідно протоколу в залі знаходилося 150 учасників зборів.

Протягом усіх чотирьох слухань зміст документів, що лягли в основу конфлікту, віддалявся від картини, яку зображували свідки обох сторін. На цьому ж засіданні суд виявив й інші розбіжності. Наприклад,  у документах про перевірку ситуації Кіровоградською ОДА, фігурує три різні назви однієї церковної громади.

Також виявилося, що Кіровоградська ОДА повідомила єпархіальне керівництво УПЦ КП про перехід громади до Московського Патріархату на два дні раніше, ніж сама отримала про це документи. Пояснити такий феномен представники ОДА не змогли. Так само, як і не змогли назвати, хто і коли конкретно заніс до ОДА статут та заяву церковної громади у новій редакції.

Не дивлячись на низку розбіжностей і невідповідностей у матеріалах справи та свідченнях, суд постановив відхилити позов у повному обсязі. Тепер представники УПЦ Київського Патріархату мають намір оскаржити це рішення в апеляційному суді.

Також УПЦ Київського Патріархату звернулася в Окружній адмінсуд м. Києва з вимогою анулювати рішення інспекції Держархконтролю м. Києва про заборону будівництва в Десятинному провулку.

Це рішення прийняте інспекцією 25 січня 2013 року і забороняє виконання будівельних робіт по будівництву комплексу будівель адміністративного і господарського призначення з житловими приміщеннями службового призначення у пер.Десятинному в Шевченківському районі м. Києва.

В кінці січня на місці забудови активісти руху «Збережи старий Київ» провели акцію з метою демонтувати колючий дріт на заборі довкола будівництва апартаментів УПЦ КП.

Теги: