Єпископ УПЦ Філарет (Кучеров): благодать не стосується богослужбової мовиУ Львівській єпархії УПЦ (МП) служать різними мовами. Про це розповів у своєму інтерв’ю для "Православного Оглядача" керуючий Львівською єпархією УПЦ (МП) єпископ Філарет (Кучеров), повідомляє "Релігія в Україні".

На запитання журналіста "якою мовою проводяться богослужіння в храмах Львівської єпархії УПЦ (МП)? І чи погоджуєтеся Ви з тим, що українська мова – неблагодатна?", владика Філарет відповів:

-  Мова не може бути благодатною, або безблагодатною, благодать не стосується поняття мови. Благодать стосується тільки людини та її життя. Інше питання, як людина буде використовувати мову - в благих чи гріховних діях. У храмах нашої єпархії богослужіння проводяться церковнослов’янською мовою класичною, церковнослов’янською мовою з галицькою вимовою та українською мовою.

Нагадаємо, що владика Філарет рішенням Священного Синоду УПЦ від 20 липня 2012 року призначений єпископом Львівським і Галицьким, керівником Львівської єпархії. Він закінчив Московську духовну семінарію і Київську духовну академію, має науковий ступінь кандидата богослов'я.

Теги: