18 квітня 2013 року, з нагоди Міжнародного дня пам'яток та історичних місць, у Національному заповіднику «Софія Київська» відкривається виставка "Портрети духовних діячів XVII - поч. XX ст. (з фондової колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт заповідника «Софія Київська».

Життя і діяльність духовних пастирів були нерозривно пов’язані з Будинком митрополита Софійського монастиря. Протягом двох століть його стіни прикрашали, поряд з чисельними іконами і зображеннями імператорів, портрети архіпастирів і подвижників церкви. Тому вибір приміщень теперішнього музею «Будинок митрополита» для експонування живописних портретів церковних діячів з фондової колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника не є випадковим.

На виставці експонуються 22 портрета. Серед них – зображення тих архієпископів і митрополитів, які брали безпосередню участь у спорудженні Будинку митрополита: Варлаама (Ванатовича), Рафаїла (Заборовського), Тимофія (Щербацького), а також тих, хто зробив вагомий внесок у розбудову, розвиток і дослідження Софійського монастиря: Євгенія (Болховітінова), Іоанна Леванди, Петра Лебединцева. Невід’ємну складову портретної колекції становлять зображення канонізованих духовних діячів – просвітителя, митрополита Петра (Могили) і мученика, митрополита Володимира (Богоявленського).

Експозиція представляє інтерес як для науковців, так і для широкого загалу, що цікавиться історією просвітництва і витоками духовності нашої держави.

Виставка «Портрети духовних діячів XVII - поч. XX ст. (з фондової колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)» відкрита для відвідувачів з 18 квітня по 18 травня 2013 року за адресою: Київ, вул. Володимирська, 24, Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита.

Телефон для довідок: (044) 278-26-20.

Теги: