Масштабна виставка "Київська Русь" стартувала у Софії КиївськійНапередодні святкування 1025-річчя Хрещення Русі Національний заповідник «Софія Київська» 20 травня 2013 року урочисто відкрив виставковий проект «Київська Русь. До 900-річчя вокняжіння Володимира Мономаха». Виставка такого масштабу відбувається у Заповіднику вперше, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Експозиція презентує матеріали з колекцій Археологічного музею, Центру археології Києва та наукових фондів Інституту археології НАН України, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, музейних фондів Національного заповідника «Софія Київська».

Мета проекту – популяризація унікальних історико-культурних пам’яток України доби Київської Русі. Виставка розповідає про визначних князів, зокрема, про таку легендарну постать, як Володимир Мономах, знакові історичні події, суспільство в цілому, розкриває особливості культурного розвитку держави показом пам’яток писемності, мистецтва, архітектури, побуту.

В експозиції представлено зброю XI-XIII ст., першу грошову одиницю Давньої Русі – гривню, що була в обігу протягом IX-XI ст., археологічні знахідки з розкопок Десятинної церкви – першого мурованого храму Києва, а також унікальні старожитності Київської Русі: церковні речі, літургійний посуд, хрести-мощевики, натільні хрестики та ін.

Значною частиною експозиції є колекція копій монументального живопису (мозаїки, фрески) давньоруських храмів з фондів Національного заповідника «Софія Київська», які створювалися протягом тривалого періоду, починаючи з XIX ст.

Цікавим є зал з пам’ятками матеріальної культури Київської Русі, що відображують побут та ремесла. Це дерев’яний та керамічний посуд, предмети торгівлі, вироби давньоруських ювелірів, зокрема, жіночі прикраси. Окремий комплекс знахідок дозволяє уявити різноманітні ігри, в які грали дорослі і діти.

Доповнюють експозицію сучасні реконструкції повсякденного одягу та військового обладунку з колекції ТОВ "Парк Київська Русь" та приватної збірки колекціонера Руслана Анисенка.

До уваги глядачів представлено близько 700 експонатів у шести виставкових залах памятки архітектури XVIIІ ст. «Хлібня».

Також, спеціально до Міжнародного дня музеїв та урочистого відкриття виставки «Київська Русь» на території Заповідника посадили білі троянди, сорт “Anne de Kiev”, що був виведений у Франції та отримав назву на честь Анни Ярославни, королеви Франції, дочки Ярослава Мудрого.

Виставка експонуватиметься до 01.07.2013 року у виставкових залах пам’ятки архітектури ХVІІІ ст. «Хлібня» Національного заповідника  «Софія Київська» за адресою: вул. Володимирська, 24.

Довідки за телефонами:  (044) 278 20 83, (044) 278 67 06

Теги: