18 червня на базі Білоцерківського навчально-виховного об'єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради відбулася ІІІ регіональна науково-практична конференція «Духовно-моральне виховання в системі освіти Київщини», присвячена 1025-річчю Хрещення Русі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Ініціаторами її проведення виступили Білоцерківська єпархія УПЦ (МП), Київська обласна державна адміністрація, департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів.

У роботі конференції взяли участь архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич), начальник Управління духовної освіти Білоцерківської єпархії, Заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, протоієрей Ігор Ковровський, начальник відділу у справах релігії та національностей Київської обласної державної адміністрації Ткачук Л.С., в.о. ректора Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Кабан Л.В., керівники і представники органів державного управління, духовенства, засобів масової інформації, науково-педагогічні працівники, керівники навчальних закладів, установ освіти, методичні працівники, педагоги області.

З благословення голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у конференції взяв участь співробітник відділу протоієрей Сергій Коцар.

Перед початком роботи конференції відбувся невеликий концерт духовних піснеспівів у виконанні чоловічого хору Спасо-Преображенського кафедрального собору УПЦ м. Біла Церква.

Конференція розпочалася з вітань її учасникам від митрополита Київського і всієї України Володимира, голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А.Й., єпископів УПЦ.

Далі з доповідями виступили архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин, протоієрей Ігор Ковровський, Володимир Перерва, старший викладач кафедри педагогіки і психології Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, кандидат історичних наук, Олександр Дроздовський, директор Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Білоцерківської міської ради, керівник міського методичного об'єднання вчителів курсу «Біблійна історія та християнська тика» та низка педагогів – викладачів курсу з кожного благочиння єпархії, а також учениця 10-го классу Білоцерківської ЗОШ №4  Ярослава  Бернацька.

Доповідачі у розкрили тему духовно-морального виховання учнівської молоді: викладання курсів християнської етики в загальноосвітніх навчальних закладах Київської області та формування духовних цінностей і моральних переконань учнів засобами курсу «Біблійна історія та християнська етика». Учасники конференції зауважили, що питання забезпечення ефективності функціонування системи духовно-морального виховання учнівської молоді потребує подальшого вивчення, розроблення, апробації та впровадження у практику роботи дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних і вищих навчальних закладів.

У рамках заходу також було проведено виставку дитячих та юнацьких робіт «Храмові споруди Київщини», на якій представлено індивідуальні та колективні роботи учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів, студентів професійно-технічних і вищих навчальних закладів.

Завершилася конференція нагородженнями педагогічних працівників Української Православної Церкви.

Теги: