28 червня, з нагоди державного свята Дня Конституції України, Уповноважений УПЦ (МП) з питань вищої освіти і науки архімандрит Віктор (Бедь) відслужив подячний молебень до Бога за благополуччя,  державну незалежність,  духовну і  національну  єдність українського народу, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.


У цей же день сайт "Православіє в Україні", що діє з благословення Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира, привітав читачів зі святом. В історичній довідці зазначається, що історія Основного Закону України дещо суперечлива.

"В історичних посібниках можна прочитати, що автором першої Конституції України, більше того, першої європейської конституції, був Пилип Орлик, - йдеться у публікації. - Це був договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Укладений цей договір 1710 року. Проте цікаво, що затверджена ця конституція була шведським королем Карлом XII. А ми чудово пам’я таємо, як саме історія України була пов’язана з іменем цього короля… Далі були Конституції УНР та Української держави, прийняті 1918 року. Ще далі – Конституції УРСР 1919-1978 рр. Нарешті з підписанням Акту проголошення незалежності України почався процес, який, як знаємо, доволі затягнувся, написання нової конституції – Конституції Незалежної України. Нарешті 28 червня 1996 року Конституція як Основний Закон держави була прийнята".

Певні статті Конституції написані на основі законів духовних. Саме тому в цей день православним радять згадати і Конституцію земну, і Конституцію небесну, себто 10 заповідей, що лежать в основі життя християнина. "Тим більше, що поважати рідну державу – це теж обов’язок кожного християнина", - зазначає "Православіє в Україні".


Як відомо, в преамбулі Конституції України міститься згадка про Бога. Про те, як Конституція стосується віруючої людини, можна прочитати в інтерв’ю з Юрієм Решетніковим, радником Предстоятеля УПЦ, екс-главою Держкомнацрелігій.

Теги: