На Тернопільщині відкрили пам’ятник Івану Павлу ІІУ Зарваниці на Тернопільщині відкрили пам’ятник 246-му понтифіку, блаженному Івану Павлу ІІ. Це відбулося під час Всеукраїнської молодіжної прощі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

Монумент біля купелі Святої Анни освятив глава УГКЦ блаженніший Святослав. Пам’ятник споруджено у пам’ять про пастирський візит Папи Римського у 2001 році, під час якого той молився в Києві перед іконою Матері Божої Зарваницької та “віддав свій апостольський візит під її покров”. На стелі під постаттю Папи зафіксовано момент, коли він молиться перед іконою Зарваницької Божої Матері в Києві 2001-го року.

“Святіший отець у 2001 році, коли перебував зі своїм апостольським візитом в Україні, мав у своїй програмі виділений час для того, щоб помолитися перед Святою Зарваницькою іконою, яка тоді із Зарваниці мандрувала до Києва, до церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Папа на той час не міг приїхати до Зарваниці, оскільки це було складно організувати з точки зору безпеки”, – розповів отець Андрій Романків, адміністратор архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Зарваниця на Тернопільщині – духовний центр вірян УГКЦ. Щороку в середині липня сюди пішки сходяться люди з різних куточків України. За переказами, у ХІІІ столітті в Зарваниці віруючим являлася Божа Мати. Ікона Зарваницької Божої Матері – одна з найбільш відвідуваних святинь греко-католиків. Щороку тут бувають тисячі прочан. Цьогоріч традиційна липнева проща зібрала 86 тисяч паломників.

Теги: