29 липня, в рамках офіційного візиту в Україну з нагоди ювілейних урочистостей, приурочених 1025-річчю Хрещення Русі, Київські духовні школи УПЦ відвідав Патріарх Болгарський Неофіт, митрополит Софійський. До складу делегації Болгарської Православної Церкви увійшли митрополит Ловчанський Гавриїл, генеральний секретар Священного Синоду БПЦ єпископ Стобійський Наум, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на КДАіС.

Патріарха Неофіта супроводжував єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет та представник Патріарха Московського і всієї Русі архімандрит Филип.

Патріарха зустріли ректор Київських духовних шкіл, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, голова Навчального комітету УПЦ, проректор КДА з навчальної роботи єпископ Ірпінський Климент, перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик, проректор КДА з науково-богословської роботи В.В. Бурега, проректор КДА з виховної роботи архімандрит Маркел (Павук), вчений секретар КДА протоієрей Ростислав Снігірьов, голова Адміністративного апарату Київської митрополії протоієрей Володимир Коцаба, викладачі та учні академії і семінарії.

Вітаючи Патріарха, владика ректор відзначив глибокі історичні зв'язки між Київською духовною академією і Болгарською Церквою: багато видатних ієрархів та вчених Болгарії були випускниками Київської духовної академії. У свою чергу Патріарх Неофіт подякував за запрошення і можливість побувати в найстарішому духовному навчальному закладі України.

Для високого гостя була проведена екскурсія по Київській духовній академії та Церковно-археологічному музею КДА, а такж відбулася зустріч Неофіта з професорсько-викладацькою корпорацією Київських духовних шкіл УПЦ.

Патріарх розповів, що сам був ректором духовної академії, а потім деканом Богословського факультету, тому питання освіти для нього завжди були пріоритетними, і відзначив необхідність співпраці між Київською духовною академією та богословськими факультетами Болгарської Православної Церкви. Ректор Київської духовної академії митрополит Бориспільський Антоній розповів про процес налагодження співпраці між Київськими духовними школами та навчальними закладами різних країн, і висловив сподівання, що в найближчій перспективі буде підписаний договір про співпрацю і з богословськими факультетами Болгарії.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам'ятними подарунками.

Теги: