У волинському храмі виставлена ікона, що оновилася у квартирі сільського голови«Страсна» ікона Божої Матері оновилася у квартирі сільського голови села Переспа Рожищенського району Волинської області – Зенаїди Пархомчук. Святиня уже понад 10 років знаходиться у Свято-Миколаївському храмі УПЦ (МП) села Переспа Рожищенського району. Сюди її Зенаїда Пархомчук принесла щойно освятили церкву і розпочалися перші богослужіння, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Volynnews.

«Помітно було, насамперед, руки Матінки Божої, яка тримає Ісуса Христа. Її лице, вії, очі, брови – ікона дійсно стала якась жива. Чудо! Руки живі й очі живі. Куди не повернешся, вона своїм поглядом за тобою стежить», - розповіла жінка «Волинським новинам».

На іконі, з обох боків Божої Матері – ангели. Вони тримають хреста, губку, меча. Зброя символізує знаряддя, яким пробили ребра Ісусові Хресту і пролилася кров. А губку, змочену в оцет, подавали до вуст Спасителя.

Чудом жінка називає уже те, що ікона Божої Матері взагалі збереглася. Адже ще 1983-ого року, Зенаїді Михайлівні, як молодому спеціалісту колгоспу, виділили квартиру. А на її горищі зберігалося декілька старих ікон. Жінка майже усі їх спалила, окрім однієї, яку й повісила у себе на стіні. А з часом відбулося чудо.

«Я дякую Матінці Божій, що вона оберегла мене від того, щоб спалила ікону. До храму її принесла, щоб більше людей приклонялося до неї, молилися і зцілювалися», - розповіла Зенаїда Пархомчук.

Як розповів протоієрей Михаїл, історія створення образу Страсної ікони розпочалася у сімнадцятому столітті. Жінка на ім’я Катерина тяжко хворіла. Проте, одного разу вона пообіцяла собі, щойно вилікується, піде прислужувати в монастир. І з часом Катерина почувалася ліпше, та про обітницю забула. Якось з’явилася їй Божа Матір і сказала, щоб у Новгороді жінка знайшла іконописця Григорія, який створить образ чудотворної ікони. Молячись перед нею, Катерина зцілиться.

«У великий піст я на власні очі бачив, як ангел із правої сторони почав оновлятися. Раніше він був повністю темний, майже не видно. Особливо одежа стала яскраво зеленою, як трава навесні», - розповів протоієрей Михаїл.

Теги: