25 серпня у Володимирському патріаршому кафедральному соборі УПЦ КП Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Харківського і Богодухівського архімандрита Митрофана (Бутинського), обраного на цю кафедру рішенням Священного Синоду УПЦ КП 27 липня, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Предстоятелю Київського Патріархату співслужили ті самі архієреї, які напередодні брали участь у нареченні – митрополити Епіфаній та Іоасаф, архієпископи Іларіон та Євстратій, єпископи Лаврентій і Агапіт.

Єпископ Митрофан (Бутинський) народився 17 червня 1978 року у селі Накваша, Бродівського району, Львівської області. З 1985 по 1995 роки навчався в Наквашанській середній школі. У 1996 році вступив на перший курс Львівської духовної семінарії, яку закінчив у 2000 році.

З 2003 по 2008 роки навчався у Чернівецькому Національному університеті ім.Ю.Федьковича на філософсько-теологічному факультеті за спеціальністю «Релігієзнавство».

23 липня 2006 року митрополитом УАПЦ Мефодієм (Кудряковим) був рукоположений у сан диякона, 1 жовтня 2006 року у сан священика. Зарахований у клір Тернопільської єпархії і призначений священиком кафедрального собору Різдва Христового м.Тернополя. З 29 жовтня 2006 року переведений у клір Київської єпархії та призначений штатним священиком Свято-Андріївського кафедрального собору м.Києва.

1 березня 2007 року із благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, священноархімандрита Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, був зачислений насельником цього монастиря, де 14 червня 2007 пострижений в чернечий чин з іменем Митрофан на честь святителя Митрофана, патріарха Константинопольського.

6 травня 2009 року у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря Патріархом Філаретом був возведенний в сан ігумена. 10 червня 2010 році закінчив Київську Православну Богословську Академію та отримав диплом магістра богослів’я.


1 червня 2012 року, з благословення Патріарха Філарета, указом архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, призначений намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря (на Козацьких могилах), с.Пляшева, Рівненської єпархії.
30 березня 2013 року, з благословення Патріарха Філарета, возведенний в сан архімандрита.

20 травня 2013 року, указом архієпископа Іларіона, призначений особистим секретарем архієпископа Рівненського і Острозького.

27 липня 2013 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату обраний на єпископа Харківського і Богодухівського.

25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Митрофана на єпископа Харківського і Богодухівського.

Теги: