Патріарх Філарет, глава Київського Патріархату, надіслав лист-відповідь президенту Всесвітнього єврейського конгресу п. Рональду Лаудеру, в якому підтверджує непричетність УПЦ КП до профашистських акцій і недоречність використання під час релігійних обрядів фашистської символіки, зокрема символіки СС, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

"Ми не можемо не поділяти Вашої стурбованості діями чи закликами до розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної чи соціальної ворожнечі – відбувається це в Україні чи будь-де у світі", - відповідає Патріарх Філарет на запит єврейського лідера щодо участі представників УПЦ КП в обрядах з використанням нацистської символіки на Львівщині.

Філарет зазначає, що ідеологія та злочини нацизму і фашизму, рівно ж як і їхня символіка, справедливо засуджені та не підлягають реабілітації. "Так само не мають виправдання злочини сталінізму та інших тоталітарних режимів ХХ століття проти власного або інших народів", – говориться у листі.

"Тому ми ані схвалюємо, ані підтримуємо будь-які заходи, дії чи заклики, спрямовані на розпалювання ненависті щодо євреїв як нації – стається це в Україні чи поза її межами", - підкреслює Патріарх Філарет і запевняє, що його Церква не бере участі у профашистських акціях. "Щодо конкретного випадку, який викликав Вашу стурбованість та став безпосереднім приводом до Вашого листа, то маю повідомити, що за інформацією, отриманою мною від Львівської єпархії нашої Церкви, священики, які брали участь у тій події, не належать до Української Православної Церкви Київського Патріархату, і жодного благословення від імені нашої Церкви на проведення цього заходу не надавалося".

Водночас Філарет вважає недоречною наявність під час релігійних обрядів фашистської символіки, зокрема символіки СС, – "адже фашизм серед багатьох країн приніс і в Україну мільйони смертей, страждання, горе і руїну, а його жертвами стали і українці, і росіяни, і євреї, і поляки, і роми, і представники багатьох інших національностей, які жили на землях нашої держави". 

Патріарх УПЦ КП дякує Рональду Лаудеру за запрошення до зустрічі з ним під час його візиту до Києва у наступному році та сподівається, що вона стане плідним продовженням українсько-єврейського діалогу.

Теги: