6-8 вересня 2013 року відбувся візит Патріарха Філарета, Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату, до Хмельницької єпархії. Візит був присвячений святкуванню в єпархії 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.
У рамках візиту Патріарх Філарет освятив храм на честь Святої Тройці в м. Красилові, очолив літургію у кафедральному соборі Андрія Первозванного м. Хмельницького, відвідав у обласній філармонії урочисту академію, дав інтерв’ю місцевим ЗМІ, зустрівся з паствою.
6 вересня він прибув на кордон Хмельницької області, де його зустрічали митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній та запрошені на святкування архієреї. При в’їзді у Красилівський район владику короваєм та квітами радо вітали голова районної державної адміністрації Петро Арсенюк та мер міста Красилова Ніла Островська. У Красилові до зустрічаючих Патріарха приєдналися голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот та заступник голови Хмельницької ОДА Лілія Бернадська.
7 вересня Філарет прибув до храму на честь Святої Тройці м. Красилова, де звершив чин освячення храму та літургію. Йому співслужили архієреї УПЦ КП.
Також Патріарх Філарет у Хмельницькому дав інтерв’ю телерадіокомпанії «Поділля-центр».
Потім у Хмельницькій обласній філармонії за участю Патріарха Філарета і керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради відбулася урочиста академія та святковий концерт на честь 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України. Наповнений гостями 850-місний зал філармонії зустрів і проводив Патріарха стоячи та бурхливими оплесками.
Керівники області та міста у своїх виступах відзначили важливість святкування Хрещення Київської Русі на всіх рівнях. У виступах відзначалася конструктивна і взаємно корисна співпраця між Хмельницькою єпархією УПЦ КП, обласною та місцевою владою.
Патріарх Філарет у своєму виступі особливо підкреслив історичний аспект свята, бо воно нагадує про християнський і європейський фундамент української державності, а також церковно-суспільний аспект.
Предстоятель Київського Патріархату після свого виступу нагородив голову облдержадміністрації Василя Ядуху орденом Христа Спасителя.
8 вересня Патріарх Філарет звершив літургію у кафедральному соборі Андрія Первозванного і ввечері повернувся до столиці.
Теги:
Олександр написал:
Саття про те що за МП всі права. Кидається в очі правовий нігілізм автора. Автор не читав законів і розповсюджує свої фантазії. Про масовий перехід можна буде говорити восени коли закінчиться термін на перехід відповідно до:
«Закон України Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Перехід для дуже «умних» буде через суд відповідно:
Статті 16: «Припинення діяльності релігійної організації» Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Суд припинить діяльність громади на підставі Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Наступною дією суду буде застосовування статті 20 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»
Стаття 20. Розпорядження майном релігійних організацій, що припинили свою діяльність
У разі припинення діяльності релігійної організації майнові питання вирішуються відповідно до її статуту (положення) і чинного законодавства.
Після припинення діяльності релігійних організацій майно, надане їм у користування державними, громадськими організаціями або громадянами, повертається його колишньому власнику.
На майно культового призначення, що належить релігійним організаціям, не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.
При відсутності правонаступників майно релігійної організації, що припинила свою діяльність, переходить у власність держави.
У разі припинення діяльності релігійної організації у зв'язку з порушенням цього Закону та інших законодавчих актів України майно, що перебуває в її власності, за винятком культового, може безоплатно переходити у власність держави. Культове майно передається іншим релігійним організаціям.
А після рішення суду в територіальній громаді завжди знайдуться судові виконавці і добровольці що будуть горіти бажанням навести законний порядок з «релігійною сектою» що поза законом.
Свій вклад внесе також автоматичне позбавлення реєстрації всіх громад МП восени в Мінкульті. Ця дія позбавить їх статусу «безприбуткових». А це означає що прийдеться платити за все податки, навіть на свічки. Канонічні зразу призадумаються і багато хто зрозуміє що ПЦУ є більш канонічною, адже для отримання Томосу Київ не тримав у неволі Патріарха як к це зробила Москва.
Таким чином за два три роки МП значно скоротиться.