6-8 вересня 2013 року відбувся візит Патріарха Філарета, Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату, до Хмельницької єпархії. Візит був присвячений святкуванню в єпархії 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

У рамках візиту Патріарх Філарет освятив храм на честь Святої Тройці в м. Красилові, очолив літургію у кафедральному соборі Андрія Первозванного м. Хмельницького, відвідав у обласній філармонії урочисту академію, дав інтерв’ю місцевим ЗМІ, зустрівся з паствою.

6 вересня він прибув на кордон Хмельницької області, де його зустрічали митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній та запрошені на святкування архієреї. При в’їзді у Красилівський район владику короваєм та квітами радо вітали голова районної державної адміністрації Петро Арсенюк та мер міста Красилова Ніла Островська. У Красилові до зустрічаючих Патріарха приєдналися голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот та заступник голови Хмельницької ОДА Лілія Бернадська.

7 вересня Філарет прибув до храму на честь Святої Тройці м. Красилова, де звершив чин освячення храму та літургію. Йому співслужили архієреї УПЦ КП.

Також Патріарх Філарет у Хмельницькому дав інтерв’ю телерадіокомпанії «Поділля-центр».

Потім у Хмельницькій обласній філармонії за участю Патріарха Філарета і керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради відбулася урочиста академія та святковий концерт на честь 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України. Наповнений гостями 850-місний зал філармонії зустрів і проводив Патріарха стоячи та бурхливими оплесками.

Керівники області та міста у своїх виступах відзначили важливість святкування Хрещення Київської Русі на всіх рівнях. У виступах відзначалася конструктивна і взаємно корисна співпраця між Хмельницькою єпархією УПЦ КП, обласною та місцевою владою.

Патріарх Філарет у своєму виступі особливо підкреслив історичний аспект свята, бо воно нагадує про християнський і європейський фундамент української державності, а також церковно-суспільний аспект.

Предстоятель Київського Патріархату після свого виступу нагородив голову облдержадміністрації Василя Ядуху орденом Христа Спасителя.

8 вересня Патріарх Філарет звершив літургію у кафедральному соборі Андрія Первозванного і ввечері повернувся до столиці.

Теги: