27 вересня з благословення президента академії, професора, академіка архімандрита Вітора (Бедь), під головуванням віце-президента Міжнародної академії богословських наук, професора, академіка Миколи Стрельбицького, в приміщенні представництва Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія в Києво-Печерській лаврі відбулось чергове засідання президії Міжнародної академії богословських наук (МАБН), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.
 
Під час засідання президії МАБН обговорювалися питання розвитку соціального вчення Української Православної Церкви, духовно-просвітницької місії православ’я в українському соціумі.
 
У залі засідань Синодальних відділів Української Православної Церкви член президії Міжнародної академії богословських наук доктор богослов’я, професор МКА, член-кореспондент МАБН протоієрей Діонісій Мартишин презентував свої богословсько-наукові видання: книги «Зустріч із Живим Богом: духовні бесіди на православні свята», «Церква та світ: бесіди на церковні треби», а також свій новий навчальний посібник «Основи соціального вчення Руської Православної Церкви». У посібнику розглянуті питання духовної, економічної, політичної та соціальної діяльності православного християнина у світлі соціального вчення Православної Церкви. Навчальний посібник висвітлює найактуальніші аспекти зв’язків духовного життя християнина з іншими сферами життя людини, пострадянського суспільства, розкриваються соціально-психологічні, політичні особливості основних суб’єктів і учасників соціальних процесів. У пропонованому навчальному посібнику соціальне вчення Церкви подається як самостійна богословська, філософська та соціальна дисципліна, що має свою актуальність та затребуваність суспільним буттям на початку XXI сторіччя.
 
Зосереджуючи увагу учасників зібрання на актуальних і важливих питаннях конструктивної співпраці Церкви та світських вузів, радник президії Міжнародної академії богословських наук, доктор педагогічних наук, доктор теології, професор, академік Галина Сагач  доповіла про досягнення академії у сфері практичного дієвого діалогу з науковими установами України, Російської Федерації, Польщі та Чехії. Зокрема, вона поінформувала наукове зібрання про проведення конференцій, круглих столів, наукових обговорень, у яких активну участь брали члени академії у поточному 2013 році, а також презентувала видання своїх нових книг «Благословенний Григорій Сковорода» і «Божий світ і ми» (ІІІ частина).
 
Президія МАБН також розглянула інші питання, в тому числі перспективи розробки навчального посібника з питань соціальної доктрини Української Православної Церкви (доповідач - протоієрей Діонісій Мартишин).

Теги: