АНОНС: презентація збірки «Церква - Університету» (4 жовтня, Київ)4 жовтня в залі Вищого інституту релігійних наук ім. Томи Аквінського в Києві відбудеться презентація збірки «Церква - Університету». Автори збірки – доктор філософських наук, професор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Михайло Черенков і виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Співдружність студентів-християн» (ССХ) Денис Гореньков – пропонують свій погляд на майбутнє стосунків Церви і Університету в пострадянському контексті та на перспективи християнської місії в просторі університетської культури, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".


Михайло Черенков в першій статті збірки ставить проблему: «Ми живемо в унікальний час, коли Церква і Університет ще можуть допомогти одне одному – оновити інтелектуальні і духовні традиції, основані на християнстві, і запропонувати суспільству їхні актуальні прочитання, їхні змісти. Це добра новина. Унікальний час відвертості і взаємної зацікавленості вже минає. Це тривожна новина».


На думку авторів збірки, сучасним українським християнам і сучасній українській університетській спільноті є про що поспілкуватися одне з одним, діалог є можливим і необхідним.


За умови взаємодії, Церква і Університет можуть змінити наше суспільство, змінюючи студентів. По-перше, тому що вони мають для того всі ресурси, по-друге, тому що у Церкви і Університету спільна історія. Ліндсей Браун, міжнародний директор Лозаннського руху, у вступній статті до збірки стверджує: «Ті, що стояли у витоків Університету, вірили, що цінність має все – як дослідження Божого світу, так і дослідження Божого Слова. В іх очах, християнська зрілість розпочиналася зі вкорінення у Христі, але розвивалася через стосунки з суспільством».

Збірка містить і думки експертів: Юрія Чорноморця, доктора філософських наук, професора кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, православного богослова; Федора Райчинця, декана магістерської програми з лідерства Української семінарії євангельського богослів’я, пастора церкви; а також Сергія Головіна, доктора філософських наук, президента Християнського науково-апологетичного центру, пастора церкви.

Зокрема, Юрій Чорноморець в своїй статті «Християнам потрібно увійти в Університет» висловлює впевненість: «Християнам потрібно увійти в Університет в якості філософів, культурологів, істориків... Християнські богослови України повинні продумати, що саме вони хотіли б сказати в тому науковому дискурсі, яким є Університет. І старанно виробити правильні форми презентації своїх ідей, концепцій, соціальних месседжів. І можливо, що Україна – та країна, в університетах котрої богослів’я буде мати кращі позиції, ніж має сьогодні богослів’я Заходу».

Збірка видана «Співдружністю студентів-християн» України – об’єднанням університетських громад, що прагнуть передати Євангеліє сучасному студентству та інтегрувати християнство в академічне середовище.

У презентації візьмуть участь Анатолій Глуховський (представник Лозаннського руху по Євразії), Юрій Чорноморець (професор, богослов), лідери служіння "Україна для Христа" та інших студентських рухів.


Запрошуються до участі в презентації і обговоренні основних ідей збірки теологів, місіологів, священнослужителів, студентів факультетів філософії, релігієзнавства і соціології, журналістів, а також всіх тих, кому цікава проблематика стосунків Церкви і Університету.

Подія відбудеться о 19:00 за адресою: Київ, вул.Якіра, 13. Тел.: 093 598 47 67, m.a.bogdanova@gmail.com

Теги: