VIII Міжнародний конгрес україністів розгляне філософсько-антропологічні і релігійні погляди Тараса Шевченка22 жовтня у Києві розпочав роботу VIII Міжнародний конгрес україністів, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У роботі конгресу беруть участь понад півтисячі науковців з більш як 40 держав світу, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Серед восьми наукових напрямів, запропонованих для роботи україністів, є "Філософія". В рамках цієї секції будуть зроблені доповіді про філософсько-антропологічні погляди Т. Шевченка, а також на окрему тему - "Тарас Шевченко і християнство".

Конгрес україністів привітав Президент України Віктор Янукович. У привітанні, зокрема, сказано: "Будьмо достойними заповітів Великого Кобзаря, навчаючись у нього віри у свої сили, відповідальності за долю рідної землі. Підкріплюймо благородні наміри конкретними справами задля утвердження духовних основ українства".

Конгрес також привітав прем'єр-міністр Микола Азаров. Він підкреслив, що "Уряд високо цінує Ваші зусилля, спрямовані на дослідження, поширення та популяризацію проектів з україністики на міжнародному рівні".

Робота Конгресу відбуватиметься у колонній залі Київської міської ради, де паралельно відбуваються політичні протести проти саботажу виборів у столиці України.

Теги: